انعقاد تفاهم نامه همکاری فرهنگی وآموزشی فی مابین بهزیستی و مرکز خدمات حوزه های علمیه استان البرز

مدیرکل بهزیستی استان البرز از انعقاد تفاهم نامه همکاری فرهنگی وآموزشی فی مابین بهزیستی و مرکز خدمات حوزه های علمیه در راستای همکاری های فرهنگی و آموزشی در خصوص مهارت های زندگی و پیش بینی برنامه های فرهنگی و فوق برنامه جامعه هدف در البرز خبر داد.
انعقاد تفاهم نامه همکاری فرهنگی وآموزشی فی مابین بهزیستی و مرکز خدمات حوزه های علمیه استان البرز

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی استان البرز،اسدالله حیدری در این جلسه مشورتی که در جهت عقد تفاهم نامه برگزار شد گفت : در راستای سیاست های کلی سلامت ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری و سیاست های راهبردی سازمان بهزیستی کشور و تاکید بر آموزش مهارت های زندگی و پیش بینی برنامه های فرهنگی و فوق برنامه جامعه هدف، بی تردید طلّاب و روحانیون نیز به عنوان بخشی از جامعه هدف سازمان بهزیستی مشمول برنامه ها، فعالیت ها و خدمات گسترده علمی و پویای سازمان بهزیستی قرار میگیرند.

وی افزود : حدود دو سال پیش نیز با توجه به امکانات، منابع و ظرفیت های اداره کل بهزیستی  تفاهم نامه ای در راستای مشارکت و همکاری در ارائه خدمات سازمان به روحانیون معزز و خانواده هایشان منعقد و مقرر شد از ظرفیت طلاب و روحانیون در برنامه ها، فعالیت ها و طرح های بهزیستی استفاده شود که البته فارغ از بحث تفاهم نامه ما در حال حاضر در گذشته نیز مکلّف به ارائه خدمات و اهداف ذکر شده در تفاهم نامه برای کلیه اقشار جامعه از جمله طلاب عزیز بوده ایم.

حیدری ادامه داد: در بحث پیشگیری از آسیب های اجتماعی، که امروزه یکی از ابرچالش ها در کشور است و متأسفانه آسیب های قدیم و جدید و مدرن و سنتّی در  اقشار فرودست جامعه و حاشیه  کلان شهرها خصوصا البرز تهدید جدی برای امنیت روانی جامعه است، این موضوع  باید مورد توجه جدی قرار بگیرد و هر دو دستگاه بهزیستی و مرکز خدمات حوزه های علمیه نیز در این خصوص مسئولیت هایی در قبال مردم و سلامت روان جامعه دارند.

مدیرکل بهزیستی استان در خصوص تعهدات اداره کل بهزیستی در قبال مرکز خدمات حوزه های علمیه گفت: ارائه خدمات توانبخشی و حمایتی با رویکرد توانمندسازی، ارائه خدمات مشاوره ای ژنتیک، مشاوره های روان شناختی، ارائه خدمات آموزشی از جمله آموزش مهارتهای زندگی، آموزش پیش از ازدواج، آموزش پیشگیری از آسیب های اجتماعی و اعتیاد از جمله خدماتی است که می توانیم به افراد واجد شرایط معرفی شده از سوی مرکز خدمات حوزه های علمیه ارائه کنیم . البته کلیه خدمات ذکر شده وظایف دائمی بهزیستی برای اقشار جامعه هست و برای طلّاب با اولویت بیشتری انجام خواهیم داد.

حیدری در ادامه خاطر نشان کرد : طلاب عزیزی که متقاضی دریافت مجوز مراکز مشاوره جهت مشاوره دینی برای جامعه هدف هستند ما میتوانیم در این حوزه هم به این طلاب کمک کنیم.

در ادامه جلسه حجت الاسلام والمسلمین مسعود انصاری مدیر مرکز خدمات حوزه های علمیه نیز با برشمردن خدمات جهادی این مرکز در حوزه های فرهنگی و اجتماعی به مردم استان گفت : ما در استان البرز ۶۴۰۰ نفر طلبه داریم که با خانواده هایشان حدود ۲۰ هزار نفر هستند و مجموعه مرکز  ما جدای از اینکه یک رسالتی در حوزه خدمات دهی به طلّاب و خانواده های آنها دارد در موضوعات مختلف در فضای اجتماعی و مسائل اجتماعی و مباحثی که مربوط به مردم می شود نیز ورود جدّی دارد.

وی افزود: مرکز خدمات حوزه های علمیه ۴ گروه جهادی تحت پوشش خود دارد که در راستای تفاهم نامه  با دانشگاه علوم پزشکی و بیمارستان امام علی با استفاده از  این نیروهای جهادی در اوج بحران که کادر درمان با آن مواجه بودند توانستیم خدمات بسیار مطلوبی ارائه دهیم.

حجت الاسلام انصاری با اشاره به اینکه ظرفیت دستگاهها در سطح استان و در سطح کشور برای خدمات فرهنگی و اجتماعی بالقوه و بسیار خوب است ادامه داد : ما آمادگی داریم در حوزه بهزیستی همکاری لازم را داشته باشیم  و با وجود نیروهای جهادی  متخصص در مشاوره اعم از مشاوره خانواده و سایر حوزه ها که در اختیار این مرکز هستند و دارای تخصص در حوزه های مختلف روانشناسی ومشاوره نیز هستند در قالب تفاهم نامه با بهزیستی نیز مشارکت داشته باشیم.

وی در پایان در خصوص تعهدات مرکز خدمات حوزه به اداره کل بهزیستی گفت : همکاری در خصوص شناسایی و معرفی روحانیون و طلاب و تشکیل بانک اطلاعاتی جامعه هدف و معرفی به بهزیستی ،همکاری و مساعدت در اجرای طرح ها و برنامه های اداره کل بهزیستی و ایجاد زمینه های لازم جهت مشارکت فعّال طلاب در فعالیت های مورد نیاز مراکز تحت نظارت اداره کل بهزیستی از تعهدات این مرکز است.

 

۷ دی ۱۳۹۹ ۱۴:۴۰
اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز |
کد خبر : ۲۳۰,۹۵۰
کلیدواژه ها: انعقاد تفاهم نامه همکاری فرهنگی وآموزشی,اداره کل بهزیستی,مرکز خدمات حوزه های علمیه,استان البرز

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید