چهار هزار و ۵۳۰ دادخواست کارگری در لرستان رسیدگی شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: 4 هزار و 530 دادخواست کارگری امسال در مراجع حل اختلاف و هیات‌های تشخیص این اداره‌ کل رسیدگی و منجر به صدور رای شده است.
چهار هزار و ۵۳۰ دادخواست کارگری در لرستان رسیدگی شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب با اعلام این مطلب افزود: برطرف کردن دعاوی بین کارگران و کارفرمایان به‌صورت سازشی یکی از مهم‌ترین سیاستهای دولت است که به منظور رفع تنش در واحدهای تولیدی انجام می شود.

وی ادامه داد: 4هزار و 250 دادخواست کارگران امسال  به ادارات تابعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ارجاع و از این تعداد 2 هزار و 50 مورد معادل ۶۲ درصد، به صورت سازشی حل و فصل شده است.

وی ادامه داد: در مجموع 4 هزار و 530 رای از پرونده های تشکیل شده امسال و سال گذشته منجر به صدور رای شده است.

آشتاب ادامه داد: حل و فصل سازشی دادخواست ها باعث امکان همکاری کارگر و کارفرما، کاهش فرایند رسیدگی، صرفه جویی در هزینه‌های اداری و سرعت در رسیدگی به شکایات می شود.

وی گفت: مراجع حل اختلاف به منظور رسیدگی به اختلافات فردی بین کارفرما و کارگر ناشی از اجرای مقررات قانون کار و سایر مقررات تبعی، موافقت نامه‌های کارگری و یا پیمان‌های دسته جمعی، تشکیل شده اند و اداره روابط کار استان لرستان با 18هیات تشخیص و 10 هیات حل اختلاف  در این خصوص فعالیت می‌کند.

وی افزود: راه‌اندازی سامانه جامع روابط کار، اقدامی در راستای توسعه خدمات دولت الکترونیک و تسهیل‌گری و شفافیت است  و در صرفه‌جویی وقت و هزینه کارگر و کارفرما نقش موثری دارد که 9 هزار 700 کارگر و کارفرمای استان در این سامانه ثبت نام و احراز هویت شده اند.

آشتاب تصریح کرد: این سامانه خدمات مختلفی را در حوزه معاونت روابط کار شامل بازرسی، تشکلات کارگری و کارفرمایی، بیمه بیکاری، مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار را به جامعه هدف ارائه می کند.

 

۷ دی ۱۳۹۹ ۱۴:۳۵
کد خبر : ۲۳۰,۹۷۱
کلیدواژه ها: دادخواست های واصله,آراء سازشی,لرستان,آشتاب

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید