سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد:

واحدهای تولیدی از ظرفیت تبصره 2 ماده 38 برای ارتقاء ورزش کارگران بهره ببرند

در برنامه ششم توسعه این فرصت به واحدهای تولیدی داده شده است تا با استفاده از ابزارهای قانونی بتوانند برای ارتقاء سطح سلامت کارگران و خانواده هایشان گام های موثری بردارند.
واحدهای تولیدی از ظرفیت تبصره 2 ماده 38 برای ارتقاء ورزش کارگران بهره ببرند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، عماد تشکری سرپرست تعاون کار و رفاه اجتماعی استان یزد در نشست با فرماندار، مسئولین و مدیران برخی از واحد‌های تولیدی شهرستان مهریز با اشاره به ظرفیت های تبصره 2 ماده 38 خاطرنشان کرد: در برنامه ششم توسعه این فرصت به واحدهای تولیدی داده شده است تا با استفاده از ابزارهای قانونی بتوانند برای ارتقاء سطح سلامت کارگران و خانواده هایشان گام های موثری بردارند.

وی اضافه کرد:  استان یزد دارای واحدهای بزرگ معدنی، فولادی و کاشی و سرامیک در کشور است که این واحدها مالیات خود را به سازمان مالیاتی پرداخت می کنند. هدف از برگزاری این جلسه بررسی راهکارهای قانونی جهت بهره گیری از اعتبارات برنامه ششم توسعه و گسترش سرانه ورزش کارگری شهرستان مهریز و استان است تا کارگران و خانواده هایشان بتوانند با کمترین هزینه از سرانه ورزشی مناسبی برخوردار شوند.
تشکری با اشاره به تبصره 2 ماده 38 که به واحدهای تولیدی اجازه می دهد به منظور ارتقاء مهارت و سلامت کارکنان خود بابت ایجاد، تکمیل، تجهیز توسعه و نگهداری مراکز آموزشی و ورزشی هزینه کنند تاکید کرد: در راستای مسئولیت اجتماعی واحد‌های تولیدی و استفاده از معافیت های مالیاتی از طریق تبصره مذکور، مبلغ استرداد جهت تجهیز و تکمیل مجموعه فرهنگی، رفاهی و ورزشی کارگران شهرستانی که واحد تولیدی در آن قرار دارد  هزینه می شود.
وی در پایان با اشاره به مدال آوری ورزشکاران کارگر در مسابقات بین المللی، ملی و استانی تصریح کرد: واحدهای تولیدی با در نظر گرفتن سرانه ورزش و هزینه کردن در این زمینه علاوه بر اینکه به نیروی انسانی خود بهاء داده اند از طرف دیگر هزینه های انجام شده نیز برگشت داده می شود که این یک فرصت بی نظیر است و تمامی واحدهای تولیدی باید از آن بهره ببرند.

 


۹ دی ۱۳۹۹ ۱۲:۰۸
کد خبر : ۲۳۰,۹۸۶
کلیدواژه ها: عماد تشکری, سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد, تبصره2 ماده 38, سرانه ورزشی کارگران, شهرستان مهریز

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید