مدیرکل تعاون،کار ورفاه اجتماعی هرمزگان خبر داد:

انعقاد 129 قرارداد با جویندگان کار در راستای طرح مشوق بیمه کارفرمایی

مدیرکل تعاون،کار ورفاه اجتماعی هرمزگان گفت: در راستای اجرای طرح مشوق بیمه کارفرمایی 129 قرارداد با جویندگان کار در استان منعقد شده است.
انعقاد 129 قرارداد با جویندگان کار در راستای طرح مشوق بیمه کارفرمایی

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار ورفاه اجتماعی هرمزگان،"هادی ابراهیمی" افزود: در این طرح، حق بیمه سهم کارفرما برای بکارگیری هر تعداد نیروی جدید دانش‌آموخته دانشگاهی، توسط دولت ( وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی) به مدت 2 سال پرداخت می‌شود.

وی گروه های هدف این طرح را دانش آموختگان دانشگاهی لیسانس و بالاتر و کارگاههای خصوصی و تعاونی فعال در بخش های اقتصادی دارای کد کارگاهی تامین اجتماعی ذکر کرد.

ابراهیمی اظهارکرد:  طرح مشوق بیمه کارفرمایی از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به منظور حمایت از کارفرمایان، صاحبان کسب و کارهای آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا و ایجاد اشتغال با ترغیب و تشویق کارفرمایان کارگاههای تولیدی و خدماتی به استفاده از نیروی کار جدید در حال اجراست

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان، ثبت نام در سامانه، داشتن بیمه کد کارگاهی و مجوز فعالیت از مراجع رسمی کشور را از جمله شرایط برخورداری کارفرما از مزایای این طرح ذکر و اضافه کرد: نیروی کار جدید باید حداکثر 38 سال سن، دارای مدرک تحصیلی لیسانس و بالاتر و مجموع سوابق بیمه پردازی تامین اجتماعی) کمتر از 36 ماه داشته و همچنین در سامانه نیز ثبت نام کند.

وی اظهارکرد: کارفرمایان می‌توانند هر میزان نیروی کار جدید مورد نیاز خود را بدون محدودیت در تعداد، از بین دانش‌آموختگان دانشگاهی مقطع لیسانس به بالا جذب کنند و نیروهای جدید، نباید جایگزین نیروهای قبلی کارفرما شوند و ملاک جدید بودن نیروهای جذب شده نیز، افزایش نیروها نسبت به لیست بیمه دو ماه قبل از ثبت نام کارفرماست.

کارفرمایان و نیروی کار می توانند برای ثبت نام در سامانه مشوق بیمه ای به آدرس  Moshavegh.mcls.gov.ir مراجعه کنند.

قابل ذکر است که در راستای اجرای این طرح، هرمزگان رتبه سوم را به جهت تعداد انعقاد قرارداد با جویندگان کار دارد ،


۷ دی ۱۳۹۹ ۱۴:۴۶
کد خبر : ۲۳۱,۰۰۶
کلیدواژه ها: طرح مشوق بیمه کارفرمایی,جویندگان کار,جذب نیروی فارغ التحصیل دانشگاهی در بنگاههای اقتصادی,پرداخت حق بیمه سهم کارفرما

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید