۸۳ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت در قالب ۷۰۰ طرح در اردبیل پرداخت شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: طی سال جاری بیش از ۸۳ میلیارد تومان تسهیلات در قالب ۷۰۰ طرح سرمایه گذاری از محل اعتبارات ارزان قیمت اشتغال پایدار روستایی پرداخت شد.
وام کم بهره اشتغال
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ قاسم رحیمی در نشست با کارفرمایان گفت: با حمایت استاندار اردبیل در کنار حل مشکلات واحدهای تولیدی، جامعه کارگری نیز با کمترین دغدغه روبه‌رو بودند به طوری که با تأمین منابع مورد نیاز بخشی از آسیب کرونا رفع شده است.

وی تصریح کرد:‌ در سال جاری و در چهار حوزه اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی تسهیلات خود را به متقاضیان و افراد واجد شرایط پرداخت می‌کند که انتظار می‌رود با این منابع حمایت و همراهی مجموعه‌های تولیدی و کارگری استان را شاهد باشیم.

پرداخت بیش از ۸۳ میلیارد تومان تسهیلات در قالب ۷۰۰ طرح
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل گفت: در بحث اشتغال پایدار روستایی، در سال جاری بیش از ۸۳ میلیارد تومان تسهیلات در قالب ۷۰۰ طرح پرداخت شده که چهار بانک توسعه تعاون، صندوق کارآفرینی، بانک کشاورزی و پست بانک پرداختی‌های خود را انجام دادند.

رحیمی افزود: از سال ۹۷ منابع اشتغال پایدارروستایی در حال پرداخت است که در این مدت بیش از ۳۲۰ میلیارد تومان پرداختی به متقاضیان را شاهد بودیم که این تسهیلات با بهره چهار، شش و ۱۰ درصد برای ساکنان مناطق مرزی، محروم و روستایی در اولویت پرداخت شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: در حوزه تسهیلات پرداختی برای آسیب‌دیدگان کرونا نیز با توجه به شرایط کشور، منابعی به استان اختصاص یافته که توسط ۱۴ بانک از تابستان امسال این منابع در حال پرداخت است که سهمیه استان ۲۶۰ میلیارد تومان است.

پرداخت ۱۶ میلیون تومان تسهیلات کم بهره به فعالان حوزه گردشگری به ازای هر نفر شاغل
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل اضافه کرد: از این مبلغ تاکنون ۱۶۸ میلیارد تومان تسهیلات در ۱۴ رسته فعالیت برای بانک‌ها معرفی شده که پرداختی در حدود ۱۰۱ میلیارد تومان در این بخش بوده است.

وی بیان کرد: این پرداختی‌ها برای صاحبان مشاغل حوزه گردشگری به ویژه هتل‌داران ادامه دارد و به ازای هر نفر شاغل در این واحدها ۱۶ میلیون تومان تسهیلات کم بهره پرداخت می‌شود.

رحیمی ادامه داد: بانک‌های عامل از طریق تسهیلات منابع داخلی خود پرداختی‌هایی را انجام دادند که ما در استان با معرفی ۱۳ هزار طرح برای ۱۴ بانک موفق شدیم تا تسهیلات مورد نیاز آنها را به موقع پرداخت کنیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل در ادامه سخنان خود اظهار کرد: در قالب امضای تفاهمنامه با صندوق کارآفرینی امید، تسهیلات خوبی نیز در حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی کوچک در حال انجام است که ۷۹ میلیارد تومان از این منابع به عنوان سهمیه استان در نظر گرفته شده که برای ۸۸ طرح ۴۹ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است.

پرداخت ۳.۵ میلیارد تومان منابع برای مشاغل خانگی
رحیمی تصریح کرد: در حوزه حمایت از مشاغل روستایی و همچنین بخش حمل و نقل، تفاهمنامه کشوری در پرداخت تسهیلات وجود دارد که تا سقف ۵۰ میلیارد تومان در هر حوزه قابل پرداخت خواهد بود.

وی در مورد تسهیلات کم بهره در حوزه مشاغل خانگی نیز گفت: هر چند در سال جاری پرداخت تسهیلات در این بخش کم رونق شده اما از ۵.۵ میلیارد تومان سهمیه استان در سال جاری تاکنون ۳.۵ میلیارد تومان منابع برای مشاغل خانگی پرداخت شده که شامل ۲۱۹ نفر است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل افزود: پرداخت تسهیلات در مجموع توسط اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ۹ ماهه امسال نسبت به سال گذشته رشد مناسبی پیدا کرده به طوری که ۲۰۰ میلیارد تومان منابع پرداخت شده که این رقم در سال گذشته در حدود ۱۵۰ میلیارد تومان بوده است.

۷ دی ۱۳۹۹ ۱۵:۰۰
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |
کد خبر : ۲۳۱,۰۲۷
کلیدواژه ها: وام اشتغال روستایی,وام کم بهره,وام کارا,سود وام اشتغال روستایی,مدیرکل کار اردبیل

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید