مدیر اشتغال و کارآفرینی استان البرز: اتفاقات خوبی برای توسعه مشاغل خانگی البرز افتاده است

مدیر اشتغال و کارآفرین اداره کل تعاون،کار و رفاه استان البرز در اولین کارگروه علمی طرح ملی توسعه مشاغل خانگی البرز گفت : در مدت کمی که از آغاز طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در البرز می‌گذرد اتفاقات خوبی افتاده و شاهد بازخوردهای مثبتی بوده‌ایم.
اتفاقات خوبی برای توسعه مشاغل خانگی البرز افتاده است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز ؛ ابراهیم شادمهر در ابتدای جلسه با ارائه گزارشی از جزئیات اقدامات انجام شده در خصوص ساماندهی مشاغل خانگی در استان از ابتدای راه اندازی تاکنون گفت: از سال ۹۶ تا کنون بیش از ۳۰ میلیارد تومان تسهیلات در حوزه مشاغل خانگی استان توزیع شده که در شرایط اقتصادی کنونی مبلغ قابل توجهی است.

وی افزود: در مدت کمی که از آغاز طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در البرز می‌گذرد اتفاقات خوبی افتاده و شاهد بازخوردهای مثبتی بوده‌ایم.

مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی البرز ادامه داد: با توجه به اینکه طرح ملی توسعه مشاغل خانگی با اشتغال زایی سروکار دارد، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواه ناخواه با آن درگیر است و هر چند در فرایند اجرای آن دخالتی ندارد ولی در سیاست گذاری نقش پررنگی ایفا می کند.

وی خاطر نشان کرد : دبیرخانه طرح توسعه مشاغل خانگی در جهاد دانشگاهی مستقر است و همه دستگاه‌های درگیر با این طرح باید با جهاد دانشگاهی همکاری و هماهنگی لازم را داشته باشند تا با عامل و هم افزایی بتوانیم نتیجه دلخواه را کسب کنیم.

شادمهر با اشاره به یکی از آسیب های اجرای طرح های مشاغل خانگی توضیح داد: بسیاری از کسانی که پیش از این در قالب  طرح‌های مساغل خانگی از تسهیلات بانکی استفاده کرده اند در حال حاضر فعال نیستند و ما در اجرای طرح توسعه ملی مشاغل خانگی به دنبال راهی هستیم که این تجربیات تکرار نشود.

وی توضیح داد: با توجه به اینکه امکان وجود ندارد که برای هر یک از افرادی که از این تسهیلات استفاده می کنند ناظری در نظر گرفته شود، باید در اجرای این طرح به گونه ای پیش برویم که متقاضی اینقدر توانمند شود و به حدی احساس نیاز پیدا کند که فعالیت خود را به پایداری برساند.

شادمهر اضافه کرد: شاید در رشته های هنری که فرد با علاقه و ذوق حرفه ای را می آموزد این آسیب کمتر باشد ولی در سایر رسته های مشاغل خانگی این آسیب وجود دارد.

وی تاکید کرد: از سال ۹۶ تا کنون بیش از ۳۰ میلیارد تومان تسهیلات در حوزه مشاغل خانگی استان توزیع شده که در شرایط اقتصادی کنونی مبلغ قابل توجهی است.

مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان البرز با بیان اینکه  فرایند صدور مجوز مشاغل دیگر به شکل سنتی انجام نمی شود، ادامه داد: فرایند صدور مجوز برای مشاغل خانگی بسیار تسهیل شده و به صورت الکترونیکی انجام می‌شود و دیگر شاهد اتلاف وقت متقاضین نیستیم.

شادمهر گفت: کسانی که برای اخذ مجوز و دریافت تسهیلات اقدام می کنند باید فرصت پیش روی خود را مغتنم بشمارند و شغلی که ایجاد کرده اند را به مرحله ثبات و توسعه برسانند.

در ادامه ابوالحسن قاسم پور مدیر دفتر تجاری‌سازی فناوری و اشتغال جهاد دانشگاهی البرز نیز گزارشی در خصوص فاز های مطالعاتی و تحقیقاتی ونیز فراخوان طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در استان از سوی جهاد ارائه کرد.

همچنین دراین نشست پیشنهاداتی در خصوص پیاده سازی هدفمند و موثر طرح در استان ارائه وبررسی شد.

 

 

 

۷ دی ۱۳۹۹ ۲۱:۵۵
اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز |
کد خبر : ۲۳۱,۰۳۲
کلیدواژه ها: ملی توسعه مشاغل خانگی,اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی,جهاد دانشگاهی,استان البرز

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید