اعطای ۶۷ میلیارد تومان تسهیلات کرونایی به متقاضیان خراسان شمالی

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی درباره پرداخت تسهیلات کرونایی به اصناف گفت: در این زمینه تاکنون ۶۷۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده و جزو چهار استان برتر کشور هستیم.
اعطای ۶۷ میلیارد تومان تسهیلات کرونایی به متقاضیان خراسان شمالی
به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی، حسن نوری مدیر کل و رییس شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست خبری اظهار کرد: تسهیلات کرونایی پرداخت شده در مبالغ ۶۰، ۱۲۰ و ۱۶۰ میلیون ریال است که به ازای هر فرد خویش فرما و یا کارفرما در کار خاصی که در چارچوب ۱۴ دسته قرار دارد، پرداخت شده است.
وی گفت: حدود ۱۱ هزار و ۲۰۰ صنف و کسب و کار آسیب‌دیده کرونایی در این استان که کارگر بیمه شده دارند، از حمایت تسهیلاتی بهره‌مند می‌شوند علاوه بر آن سایر کسب و کار بیمه نشده هم می توانند از این فرصت استفاده کنند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی گفت: کرونا سبب شد تا بسیاری از کسب و کارها با مشکل روبه رو شوند، در این استان ۶ هزار و ۵۰۰ نفر کارگر متقاضی دریافت بیمه بیکاری شدند که از این تعداد چهارهزار و ۵۰۰ نفر مشمول دریافت این کمک شده اند.
وی درباره حمایت دولت از اقشار آسیب پذیر و توزیع بسته های حمایتی گفت: با توجه به اینکه سرانه درآمد خانوار در استان پایین است تعداد مشمولان بسته های حمایتی در استان بیش از میانگین کشوری خواهد بود. 
نوری افزود: در این بسته حمایتی که اخیر در آذرماه اعلام شده، به افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی هر نفر ماهیانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار ریال و به سایر افراد مشمول، ماهیانه یک میلیون ریال پرداخت خواهد شد.
وی با بیان اینکه این وجوه به مدت چهار ماه پرداخت می شود گفت: افرادی که هیچ یک از اعضای خانواده آنها حقوق ماهانه دریافت نمی‌کنند،  افرادی که هیچ یک از اعضای خانواده آنها بیمه پرداز نباشند، افرادی که اعضای خانوارشان طبق شاخص‌های بانکی از درآمدحداقلی برخوردار نباشند و افرادی که در گروه یارانه معیشت بگیر باشند از این بسته های حمایتی برخوردار می شوند.
وی درباره شناسایی افراد واجد شرایط دریافت این حمایت ها گفت: بانک اطلاعاتی خیلی شفاف در این زمینه وجود ندارد، البته اطلاعات برای شناسایی افراد در سال های اخیر بهتر شده است اما هنوز ضعف هایی در این باره وجود دارد. 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی گفت: بیش از نیمی از مردم جامعه به نوعی با وزارت متبوع سروکار دارند.
۷ دی ۱۳۹۹ ۱۴:۵۲
روابط عمومی تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی |
کد خبر : ۲۳۱,۰۹۴
کلیدواژه ها: نشست خبری شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه,خراسان شمالی,تسهیلات کرونایی,بیمه بیکاری,

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید