تجلیل از کارآفرینان برتر استان یزد در سیزدهمین جشنواره کارآفرینان برتر

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد گفت: هر ساله این وزارتخانه با هدف شناسایی کارآفرینان در سطح کشور و انتخاب برترین کارآفرینان و معرفی آنان به عنوان الگوهای برتر به آحاد جامعه خصوصا جوانان، اقدام به برگزاری جشنواره کارآفرینان برتر می کند.
تجلیل از کارآفرینان برتر استان یزد
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، عماد تشکری در سیزدهمین جشنواره کارآفرینان برتر استان یزد با اشاره به این که اهمیت کارآفرینی، برنامه ریزی و سیاست گذاری در زمینه توسعه و ترویج آن از الزامات برنامه های مختلف توسعه اقتصادی کشور بوده است، گفت: ماهیت فرادستگاهی و فرابخشی مقوله کارآفرینی، توجه به آن را توسط تمامی دستگاهها ضروری می کند.
وی با بیان اینکه یکی از برنامه های مهم وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، انجام فعالیت های بنیادی در خصوص توسعه و ترویج کارآفرینی است، گفت: از سال 1385 تاکنون 12 جشنواره توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار و کارآفرینان برتر در سطوح ملی و استانی شناسایی و معرفی شده اند که در طی برگزاری این جشنواره ها 96 کارافرین برتر در سطح استانی و 3 کارافرین برتر ملی در بخش های مختلف اقتصادی (صنعت،کشاورزی و خدمات) انتخاب و معرفی شده اند.
وی از اهداف برگزاری چنین جشنواره هایی را ترویج و توسعه فرهنگ کارآفرینی، خلاقیت و نوآوری عنوان و خاطرنشان کرد: ایجاد فضای تعامل و همکاری میان فعالان عرصه های مختلف اقتصادی در بخش صنعت، کشاورزی و خدمات، ایجاد نشاط و رقابت در فضاهای کسب و کار، تقویت نقش کارآفرینان در نظام تصمیم سازی کشور و ... از دیگر اهداف این جشنواره است.
سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد با اشاره به راهیابی ۳۸ طرح از مجموع ۷۲ طرح ارسالی به سیزدهمین جشنواره کارآفرینان برتر در استان گفت: در نهایت سه طرح صنعتی، دو طرح خدماتی و یک طرح کشاورزی به مرحله نهایی جشنواره راه یافتند.
وی اضافه کرد: در بخش صنعت، شرکت فولاد آلیاژی ایران، شرکت کاشی و سرامیک ستاره، و شرکت مارینا پلاستیک یزد، در بخش خدمات، شرکت مهندسی الکاآریا، شرکت معدنچیان چغارت بافق و در بخش کشاورزی پرورش ماهی سردآبی خاتم به عنوان واحدهای نمونه انتخاب شدند.
تشکری خاطرنشان کرد: رشد اشتغال و گردش مالی، فعالیت‌های نوآورانه و توجه به اقتصاد مقاومتی، خلاقیت و نوآوری، ریسک پذیری بهره وری و توسعه منابع انسانی، میزان سهم در بازار، نقطه جغرافیایی و رشد اقتصادی از اهم شاخص‌های ارزیابی در سیزدهمین جشنواره کارآفرینان برتر بود.
 
۸ دی ۱۳۹۹ ۱۳:۲۶
کد خبر : ۲۳۱,۱۱۹
کلیدواژه ها: عمادتشکری, سرپرست تعاون، کار یزد, جشنواره کارآفرینان برتر, سیزدهمین جشنواره کارآفرینان برتر, کارآفرینان

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید