بیش از 39 هزار شغل در کرمانشاه ایجاد شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در کارگروه اقتصادی ، اشتغال و سرمایه گذاری استان، گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از 39 هزار فرصت شغلی در کرمانشاه ایجاد شده است.
بیش از 39 هزار شغل در کرمانشاه در کرمانشاه ایجاد شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه،حسن عزیزی در جلسه کارگروه اقتصادی استان کرمانشاه با اشاره به هدفگذاری برای کاهش 2.5 درصدی نرخ بیکاری استان در سال جاری، اظهار کرد: در همین راستا برنامه‌ریزی کردیم امسال 47 هزار و 308 شغل ناخالص در استان تولید شود.

وی ادامه داد: بر اساس آمار سامانه رصد تا کنون 83 درصد هدف گذاری امسال معادل 39 هزار و 394 شغل محقق شده است.

حسن عزیزی سپس به وضعیت بیمه بیکاری در استان کرمانشاه اشاره کرد و یادآور شد: از ابتدای شیوع بیماری کرونا و برای پرداخت بیمه بیکاری سه ماهه‌ای که دولت تعهد کرده بود 14 هزار و 140 نفر ثبت نامی داشتیم که در نهایت 8604 نفر مشمول دریافت بیمه بیکاری شدند و بیمه برای آنها واریز شد. البته برخی مشکل شماره شبا یا شماره ملی داشتند که اصلاحات لازم را انجام دادند و برای این گروه نیز به زودی بیمه بیکاری واریز خواهد شد.

وی مجموع افرادی که در حال حاضر در استان بیمه بیکاری دریافت می‌کنند را نیز نزدیک به 10 هزار نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد نزدیک به 5500 نفر به دلیل شرایط بیماری کرونا مشمول بیمه بیکاری شده‌اند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه از وضعیت پوشش بیمه تامین اجتماعی در استان هم یاد کرد و افزود: درصد پوشش بیمه تامین اجتماعی هم اکنون در استان به 39.6 درصد رسیده که این میزان در مدت مشابه سال قبل 39.3 درصد بود.

عزیزی با بیان این که سال 1399 حدود 10 هزار بیمه شده خاص (آزاد و اختیاری) در استان به افراد تحت پوشش تامین اجتماعی اضافه شدند، عنوان کرد: در مقابل 7990 نفر نیز کاهش تعداد بیمه شده داشتیم که بخشی فوتی یا بازنشسته بودند و بخشی به دلیل شرایط اقتصادی نتوانستند حق بیمه خود را پرداخت کنند.

وی از دو طرح دولت برای کمک به کاهش نرخ بیکاری هم یاد کرد و گفت: در طرح یارانه دستمزد سهمیه استان کرمانشاه 573 نفر بود که با بهره‌مندی 737 نفر از این طرح، تحقق 129 درصدی داشتیم.

به گفته مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه، سهم این استان در طرح مشوق بیمه‌ای نیز 825 نفر بوده که تا کنون 85 نفر معادل 10 درصد تحقق داشته است.

وی با بیان این که در سراسر کشور میزان استفاده از طرح مشوق بیمه‌ای پایین بوده و کرمانشاه رتبه سوم کشور را از نظر جذب دارد، افزود: این طرح از 10 آبان ماه ابلاغ شد و هنوز زمان زیادی از اجرای آن نمی‌گذرد.

عزیزی از پیگیری برای افزایش سهمیه کرمانشاه در هر دو طرح یارانه دستمزد و بیمه خبر داد و گفت: مقرر شد دیگر سقفی برای کرمانشاه وجود نداشته باشد و تا هر اندازه که بتوانیم جذب کنیم.

 

۷ دی ۱۳۹۹ ۱۳:۲۹
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |
کد خبر : ۲۳۱,۱۹۹
کلیدواژه ها: حسن عزیزی,کارگروه اقتصادی و اشتغال,سامانه رصد,اشتغال ایجاد شده

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید