افزایش ۲۰۹ درصدی اقبال روستاییان خراسان شمالی به بیمه

مدیر صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان شمالی گفت: اقبال روستاییان و عشایر این استان به بیمه در دولت تدبیر و امید ۲۰۹ درصد رشد یافت.​
افزایش ۲۰۹ درصدی اقبال روستاییان به بیمه
به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی؛ محمدرضا غلامزاده اظهارکرد: پیش از دولت یازدهم ۱۹ هزار و  ۵۵ نفر از اهالی روستایی و عشایر این استان خود را بیمه کرده بودند که هم اینک ۵۸ هزار و ۹۷۴ نفر از این جمعیت زیر پوشش بیمه قرار گرفتند.
وی با بیان این که ۲۴۱ نفر مستمری بگیر تا پیش از دولت تدبیر و امید در این استان وجود داشت، افزود: هم اینک یکهزار و ۹۲۷ نفر مستمری دریافت می کنند که در این شاخص نیز ۶۸۰ درصد رشد داشته ایم.
غلام‌زاده افزود: تعداد مستمری بگیران پیش از روی کار آمدن دولت ۲۳۰ نفر بوده است که هم اینک به دو هزار و ۴۸۴ نفر رسیده است.
وی با بیان اینکه از مجموع کل بیمه شدگان استان ۱۸ درصد خانم هستند افزود: در این شاخص از میانگین کشوری بالاتر هستیم.

 

 خراسان شمالی در پوشش بیمه‌ روستاییان از کشور جلوتر است
مدیر صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان شمالی گفت: بر اساس آمار ارایه شده صندوق مرکزی، این استان در ردیف ۱۰ استان برتر کشور است.
 غلام‌زاده اظهار کرد:  ۱۷۹ هزار نفر از هم استانی ها مشمول استفاده از مزایای صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر هستند که تاکنون ۵۸ هزار و ۹۷۴ نفر آنان زیر پوشش این بیمه قرار گرفته اند.
وی با بیان اینکه خراسان شمالی از نظر بیمه شدگان فعال نیز از میانگین کشور بالاتر است، افزود: در این شاخص با ۲۴ درصد بیمه شده فعال در حال پرداخت حق بیمه، رتبه چهارم کشوری را  داریم که میانگین این شاخص در کشور ۱۳ درصد است.
غلامزاده بر توسعه بیمه اجتماعی در استان تاکید و اظهار کرد: بنا به دستور استاندار خراسان شمالی و کمک سایر دستگاه ها، طرح توسعه بیمه از ۱۱ ماه پیش آغاز شده است که از زمان اجرای آن تاکنون، ۱۱ هزار نفر زیر پوشش این صندوق قرار گرفته اند که معادل ۱۸ درصد کل بیمه شدگان است.
مدیر صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان شمالی تصریح کرد:  تمام زنان و مردان متاهل و مجرد ساکن در روستاها و مناطق عشایری، کشاورزان، زنبورداران، قالیبافان و هنرمندان صنایع دستی غیرساکن در روستا و شاغلان فصلی و ساکنان شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر، رانندگان حمل بار و مسافر برون شهری، کارکنان مراکز و شرکت های وابسته به سازمان نظام مهندسی، کشاورزی و منابع طبیعی و نظام دامپزشکی می توانند از بیمه اجتماعی برخوردار شوند.
۹ دی ۱۳۹۹ ۱۱:۲۸
روابط عمومی تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی |
کد خبر : ۲۳۱,۲۰۸
کلیدواژه ها: صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر,خراسان شمالی,بیمه,مستمری بگیران,

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید