آموزش 3میلیون نفرساعت در فنی و حرفه ای استان مرکزی

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی از ارائه 3میلیون و 738هزار نفرساعت دوره های مهارتی در 9 ماهه نخست سال جاری خبر داد.
آموزش 3میلیون نفر ساعت در فنی و حرفه ای
به گزارش روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی، منصور جلیلوند با اشاره به این که لازمه توسعه اقتصادی و پیشرفت یک جامعه در توانمندبودن افرادآن جامعه است ،گفت: فعالیت اداره کل در اجرای دوره های مهارتی برای جوانان علاقمند به فراگیری آموزش های مهارتی در اولویت های کاری این مجموعه است.
 
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی در ادامه تصریح کرد: این آموزش ها در مراکز ثابت دولتی، سیار شهری، روستایی ،پادگان، ندامتگاه است که در بخش دولتی در رشته های تراشکاری، جوشکاری، برق، الکترونیک، ابزار دقیق، مکانیک خودرو، صنایع چوب، آسانسور، سی ان سی ، عمران برگزار شده است.
وی  با اشاره به این که در بخش ثابت در نه ماه نخست سال جاری 1میلیون و 37هزارنفر ساعت در قالب 4786 نفر دوره بوده است، افزود: این آموزشهای مهارتی در بخش سیار شهری نیز 126هزار و 348 نفرساعت در قالب 716نفر دوره بوده است.
جلیلوند با اشاره به اینکه آموزش نوعی سرمایه گذاری است و مهارت در واقع توانایی به کارگیری دانسته هاست، اضافه کرد: عملکرد نه ماهه اداره کل در بخش صنایع 2هزارو 145 نفردوره، زندان و آسیب های اجتماعی 122نفر دوره، بخش پادگانها 1528 نفر دوره، بخش روستایی 361نفردوره ، مراکز جواردانشگاهی 216نفر دوره تحقق یافته است.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی همچنین شاخه فعالیت بخش خصوصی فنی و حرفه ای استان را شامل کشاورزی، صنعت، فرهنگ و هنر و خدمات عنوان کرد و عملکرد این حوزه را با توجه به رعایت پروتکل های بهداشتی جهت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و عدم ادامه فعالیت های آموزشی در ماههای اخیر، 3990 دوره به گروه های هدف در این بخش عنوان کرد.
۸ دی ۱۳۹۹ ۱۲:۳۸
روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی |
کد خبر : ۲۳۱,۲۸۷
کلیدواژه ها: فنی و حرفه ای استان مرکزی,آموزش, دوره های مهارتی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید