در کارگروه اشتغال در استان فارس عنوان شد:

حمایت و پرداخت تسهیلات کم‌بهره به تعاونی‌های فعال بانوان و جوانان

حمایت و پرداخت تسهیلات کم‌بهره به تعاونی‌های فعال بانوان و جوانان
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان فارس، سهراب مختاری  در جلسه مشترک کارگروه اشتغال شهرستان‌های مرودشت، پاسارگاد و ارسنجان افزود: سهم تخصیصی شهرستان پاسارگاد  39 میلیارد ریال بود که کارگروه اشتغال این شهرستان توانسته 330  میلیارد ریال جذب کند.
وی گفت: سهم شهرستانهای ارسنجان و مرودشت از اعتبارات ابلاغی تسهیلات اشتغال پایدار روستایی وعشایری به ترتیب 108 و 815 میلیارد ریال بوده که درعمل بیش از سهم ابلاغی و به ترتیب 175 و 783 میلیارد ریال پرداخت شده است .
وی ادامه داد: پاسارگاد جزو شهرستان‌هایی است که تعاونی توسعه و عمران را ایجاد کرده و در زمینه جذب اشتغال فارغ‌التحصیلان از 16 سهمیه تاکنون 10 سهمیه را جذب کرده و در سطح بالاتری نسبت به مرودشت و ارسنجان قرار دارد.
فرمانداران شهرستان‌های مرودشت،ارسنجان و پاسارگاد نیز در این نشست با اشاره ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های این 3 شهرستان خواستار حمایت ویژه از شرکت های تعاونی فعال  و حمایت و پرداخت تسهیلات کم‌بهره به تعاونی‌های فعال به ویژه تعاونی‌های بانوان و جوانان بودند.
تکمیل پروژه های مسکن مهر باقیمانده در سه شهرستان مرودشت،ارسنجان و پاسارگاد از مهمترین درخواست های مسولان این سه شهرستان در نشست کارگروه اشتغال مشترک بود.
حمایت تسهیلاتی با نرخ ترجیحی از تعاونی‌های فعال، موافقت با پرداخت تسهیلات قرض الحسنه و نرخ ترجیحی جهت تکمیل پروژه‌های مسکن مهر این 3 شهرستان به شرط مشارکت اعضای تعاونی و موافقت با پرداخت تسهیلات نرخ ترجیحی برای تعاونی‌های فعال نیازمند به سرمایه در گردش از جمله پیشنهادات شورای اشتغال شهرستان مرودشت ،ارسنجان و پاسارگاد بود که در این نشست تصویب شد.
همچنین با پیشنهاد فرمانداران شهرستان های مرودشت ارسنجان و پاسارگاد مقرر شد که از طرح های ممتاز تعاونی‌های این 3 شهرستان با پرداخت تسهیلات کم بهره حمایت شود.
۹ دی ۱۳۹۹ ۱۱:۰۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس |
کد خبر : ۲۳۱,۳۱۸
کلیدواژه ها: مدیرکل تعاون، کارو رفاه اجتماعی, مختاری, حمایت از تعاونی های فعال

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید