تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری در زنجان کاهش یافت

مدیرکل تأمین اجتماعی استان زنجان گفت: تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری در زنجان کاهش یافت.
تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری در زنجان کاهش یافت

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان مسعود علیاری اظهار کرد: یکی از شاخص‌هایی که می‌تواند اشتغال را به خوبی نشان دهد، تعداد بیمه‌شدگان تحت پوشش تامین‌اجتماعی است که این مهم در استان به خوبی در حال اجرا است.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان زنجان با ارائه گزارشی از تعداد بیمه شدگان استان در سال گذشته و سال جاری بیان کرد: سال قبل تعداد بیمه‌شدگان در زنجان 116 هزار و 229 نفر بود که این آمار در فروردین امسال کاهش یافت.

وی تصریح کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا در ابتدای امسال حدود 6 هزار نفر شغل خود را از دست دادند و تعداد بیمه‌شدگان اجباری به 110 هزار نفر رسید، اما پس از آن روند بیمه اجباری دوباره روند افزایشی داشت.

وی با اشاره به این که تعداد بیمه‌شدگان استان به 114 هزار و 163 نفر رسیده است، گفت: این در حالی است که اغلب واحدهای خدماتی از جمله باشگاه‌ها، دفاتر خدمات جهانگردی آژانس مسافرتی و برخی مشاغل که الان هم تعطیل هستند.

علیاری با بیان این که در شرایط امروز کرونایی بیمه بیکاری در استان به بیش از یک هزار نفر کاهش یافته است، اضافه کرد: تعداد افرادی که مستمری‌بگیر از طریق بیمه بیکاری هستند حدود 2 هزار و 300 نفر است که نسبت به سال قبل کاهش پیدا کرده است.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه در زنجان بالای ۹۵ درصد از ابلاغ های سازمان تامین اجتماعی به صورت الکترونیکی انجام می‌شود، اضافه کرد: با این کار مراجعات به سازمان تأمین اجتماعی کاهش یافته است.

۹ دی ۱۳۹۹ ۱۱:۱۶
کد خبر : ۲۳۱,۳۸۰
کلیدواژه ها: علیاری,اداره کل تامین اجتماعی زنجان,کرونا,بیمه بیکاری

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید