۴۲ مرکز مثبت زندگی بهزیستی زنجان راه اندازی می‌شود

مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: مراکز مثبت زندگی بهزیستی در حال آماده سازی جهت آغاز فعالیت هستند و جانمایی و امکانات سنجی این مراکز برای تسهیل دریافت خدمات مددجویی انجام شده است.
۴۲ مرکز مثبت زندگی بهزیستی زنجان راه اندازی می‌شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان محمد محمدی قیداری افزود: ۲۲ خدمت در این مراکز که همگی مناسب سازی شده و شرایط حضور معلولین و مددجویان فراهم شده، ارائه خواهد شد.

وی، هدف از ایجاد مراکز مثبت زندگی را ارائه مجموعه ای از خدمات سازمان در یک مرکز و تقویت رویکرد خانواده محور و اجتماع محور در ارائه خدمات سازمان ذکر کرد.

وی ادامه داد: افزایش آگاهی عموم افراد جامعه از وظایف، فعالیت‌ ها و خدمات سازمان بهزیستی، تسهیل دسترسی گروه‌های هدف به خدمات سازمان، کاهش ترددهای غیرضروری به مراکز و ادارات بهزیستی، افزایش رضایتمندی مردم از خدمات سازمان، افزایش ظرفیت مشارکت بخش غیردولتی و کاهش تصدی‌گری دولت از اهداف این نوع مراکز است.

محمدی افزود: ایجاد مراکز مثبت زندگی گامی مناسب در تجمیع فعالیت های مددکاری در یک واحد برای مددجویان بوده و تاسیس مراکز مثبت زندگی موجب متمرکز شدن خدمات، دسترسی آسان و دریافت خدمات در حداقل زمان ممکن را به دنبال دارد.

وی اظهارکرد: خدماتی از قبیل آموزش‌های تشکیل و تحکیم خانواده، آموزش های مهارت های زندگی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، آگاه سازی برای پیشگیری از معلولیت، غربالگری سطح یک پیشگیری از معلولیت ها و غربالگری بینایی، شنوایی، اختلالات ژنتیکی و اوتیسم در این مراکز انجام خواهد شد.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان ادامه داد: خدمات مراکز شامل ثبت درخواست و تشکیل پرونده فرزند خواندگی، پاسخگویی به مراجعین، اخذ و بررسی مدارک، پیگیری امور مددکاری خانواده، ارجاع به مراکز بالاتر و سایر دستگاه ها، شناسایی فعال جامعه هدف، انجام استعلامات، پیگیری‌های مورد نیاز جهت صدور مجوز و دیگر موارد مرتبط است.

به گفته محمدی، بر این اساس ۲۰ مرکز مثبت زندگی بهزیستی در شهرستان زنجان ۱۰ مرکز در خدابنده، چهار مرکز در شهرستان ابهر، ۲ مرکز در خرمدره و ۲ مرکز دیگر در شهرستان طارم، ۲ مرکز شهرستان در ماهنشان، ۲ مرکز در ایجرود و یک مرکز نیز در سلطانیه آغاز به کار خواهند کرد.
۱۰ دی ۱۳۹۹ ۱۸:۴۶
بهزیستی استان زنجان |
کد خبر : ۲۳۱,۴۵۳
کلیدواژه ها: محمدی,مدیرکل,بهزیستی,زنجان,مددجو,حمایت,مرکز مثبت زندگی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید