کسب رتبه دوم طرح پرداخت یارانه دستمزد در گلستان

مدیر کارآفرینی و اشتغال استان گلستان از جذب 618 نیروی کار جوان در طرح پرداخت یارانه دستمزد در گلستان و کسب رتبه دوم در بین استان ها در سال 99 خبر داد.
طرح یارانه دستمزد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان موسی بی باک گفت: طرح پرداخت یارانه دستمزد یکی از طرح های ذیل برنامه سیاست های فعال بازار کار است که به عنوان ابزار تشویقی برای جذب نیروی کار جدید توسط کارفرمایان بخش خصوصی و تعاونی صورت می گیرد.

وی در ادامه تصریح کرد: یارانه دستمزد وجهی است که توسط دولت به صورت ماهانه بابت بخشی از دستمزد نیروی کار شغل اولی جذب شده به حساب کارفرما پرداخت می شود. این مبلغ 30 درصد حداقل دستمزد نیروی کار بوده که به مدت 12 ماه پرداخت می شود.

بی باک در ادامه خاطرنشان کرد: از اهداف این طرح ضمن تحرک بخشی به ایجاد اشتغال در بنگاههای اقتصادی، کسب تجربه توسط شغل اولی ها با نیروهای با تجربه و دارای تخصص بود.

وی گفت: ورود نیروی جوان با دانش و فناوری روز به واحدهای اقتصادی موجب ارتقای تولید داخلی و سطح سرمایه انسانی می شود.

مدیر کارآفرینی و اشتغال گلستان با اشاره به مقاطع تحصیلی جذب شدگان گفت: از 618 نیروی کار جوان جذب شد 463 نفر از فارغ التحصیلان دانشگاهی به میزان 75 درصد و تعداد 155 نفر دارای مدرک دیپلم به میزان 25 درصد بوده اند، از لحاظ جنسیتی 420 نفر زن به میزان 68 درصد و 198 نفر مرد به میزان 32 درصد بوده اند.

۱۳ دی ۱۳۹۹ ۱۶:۳۴
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان |
کد خبر : ۲۳۱,۴۵۸
کلیدواژه ها: طرح,یارانه دستمزد,رتبه دوم,گلستان,دستمزد

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید