استاندار هرمزگان در نشست با معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

هرمزگان کمترین تعدیل نیروی کارگری را در دوران کرونا داشت

استاندار هرمزگان گفت: با توجه به شرایط کشور در شیوع ویروس کرونا، استان دارای کمترین تعدیل نیروی کارگری و بحران کارگری بوده است.
هرمزگان کمترین تعدیل نیروی کارگری را در دوران کرونا داشت

به گزارش روابط عمومی تعاون ،کار و رفاه اجتماعی هرمزگان، فریدون همتی در نشست با معاون روابط کار  وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این مطلب اظهار کرد: بخش عظیمی از اقتصاد استان در بخش خدمات است که در زمان کرونا این بخش آسیب دید اما سایر بخشها بویژه کشاورزی و شیلات فعالیت خوبی داشتند و ما  امسال افزایش نرخ مشارکت اقتصادی و اشتغال را شاهد بودیم.

همتی به توانمندی اجتماعات محلی در بخش مکران اشاره و اضافه کرد: وزارت تعاون،  کار  و رفاه اجتماعی در این زمینه با ایجاد برنامه ای هدفمند بویژه در بخش آموزش نیروهای محلی از طریق فنی و حرفه ای کمک کند.

وی حمایت خود را از برنامه های استان در راستای اهداف وزارت متبوع اعلام کرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان گفت:  در شرایط کرونا هرمزگان در برخی از شاخص ها از جمله نرخ مشارکت اقتصادی و نسبت اشتغال  نسبت به میانگین کشوری رشد داشته که با همت استاندار و همکاری سایر دستگاههای استان بوده است.

هادی ابراهیمی افزود: 14 هزار متقاضی بیمه بیکاری در استان ثبت نام کردند که 11 هزار نفر مشمول دریافت مقرری شدند .

وی اظهارکرد: در 9 ماهه امسال بیش از یکهزار و 900 دادخواست در مراجع حل اختلاف رسیدگی شده که 320رای در هیات تشخیص منجر به سازش شده و در این مدت 7 هزار و 300 بازرسی از بنگاههای استان داشتیم که بر اجرای پروتکل های بهداشتی نیز نظارت شده است که بازرسی های مستمر و تاکید بر رعایت اصول امینی  سبب کاهش حوادث کار نسبت به سال گدشته شده است.

" امیر عباس پرکنی" رئیس مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گفت: پیشگیری از حوادث و بیماری های شغلی، بازرسی و اعمال قانون کار، ایمن سازی و سالم سازی محیط کار و ارائه آموزش های ایمنی در راستای صیانت از نیروی کارر ضروری است که افتتاح مرکز تحقیقات وتعلمیات نقش مهمی در این زمینه دارد.

۱۰ دی ۱۳۹۹ ۱۳:۳۰
کد خبر : ۲۳۱,۴۹۹
کلیدواژه ها: استاندار هرمزگان,معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی,کرونا,تعدیل کارگری

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید