۸۰۰ نفر با اجرای طرح یارانه دستمزد در اردبیل مشغول به‌کار شدند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل گفت: نزدیک به ۸۰۰ نفر با گذشت ۳ ماه از اجرای طرح پرداخت ۳۰ درصد دستمزد نیروی کار به کارفرمایان در قالب طرح یارانه دستمزد مشغول به کار شدند.
۸۰۰ نفر با اجرای طرح یارانه دستمزد در اردبیل مشغول به‌کار شدند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل؛ قاسم رحیمی در تشریح جزئیات طرح پرداخت یارانه دستمزد گفت: این طرح در ۱۶ استان مرزی و محروم کشور با پرداخت ۳۰% درصد از دستمزد مصوب شورای عالی کار به کارفرمایان در قبال جذب نیروی کار جدید انجام می شود.

 مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل عنوان کرد: نزدیک به ۸۰۰ نفر با گذشت ۳ ماه از اجرای طرح پرداخت ۳۰% دستمزد نیروی کار به کارفرمایان در قالب طرح یارانه دستمزد مشغول به کار شدند.

وی افزود: مطابق آخرین دستورالعمل اجرایی طرح یارانه دستمزد کارگاه های دارای مجوز و دارای کد کارگاهی تا ۵ برابر میانگین نیروی کار موجود بیمه شده می تواند کارجو جذب کند.

دبیر کارگروه اشتغال اردبیل افزود: شرایط سنی برای کارجو  حداکثر ۳۷ سال است و برای کارجویان ذکور طول دوره خدمت به حداکثر سن افزوده می شود.

رحیمی در تشریح شرایط بکارگماری افراد متقاضی در طرح یارانه دستمزد گفت: حداقل مدرک تحصیلی کارجویان دیپلم و بالاتر از آن در نظر گرفته شده است.

وی تاکید کرد: جهت بهرمندی کارفرمایان از مزایای طرح یارانه دستمزد کارگاه در زمان اجرای طرح باید فعال بوده و کارجو را طبق دستورالعمل بکار گرفته باشد.

پرداخت 30 درصد دستمزد نیروی کار به کارفرمایان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل گفت: پرداخت یارانه دستمزد معادل ۳۰ درصد حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار منوط به پرداخت حق بیمه و ارائه لیست بیمه است.

وی خاطرنشان کرد: بنگاه های جدید التاسیس که از فعالیت آن کمتر از یکسال گذشته باشد نیز می توانند تعداد کل نیروی های بیمه شده را به عنوان کارجو به کارگیری و از یارانه دستمزد برخوردار شوند.

رحیمی افزود: حداکثر بهره مندی از طرح یارانه دستمزد برای هر شغل اولی به مدت ۱۲ ماه است.

وی ادامه داد: شغل اولی ها و کارفرمایان مشمول از طریق سامانه http://pyd.mcls.gov.ir نسبت به نام نویسی اقدام کنند.

۱۳ دی ۱۳۹۹ ۱۶:۱۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل |
کد خبر : ۲۳۱,۵۳۹
کلیدواژه ها: نحوه ثبت نام یارانه دستمزد,یارانه دستمزد,نحوه پرداخت حقوق یارانه دستمزد,مدیرکل کار اردبیل,قاسم رحیمی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید