۴۷۲ میلیارد تومان تسهیلات به مشاغل آسیب دیده از کرونا در فارس پرداخت شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس گفت: متقاضیان و کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا در سراسر این استان با مجموع مبلغ ۷۱۰ میلیارد تومان به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند که تاکنون ۴۷۲ میلیارد تومان از این تسهیلات پرداخت شده است.
۴۷۲ میلیارد تومان تسهیلات به مشاغل آسیب دیده از کرونا در فارس پرداخت شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس؛سهراب مختاری در کارگروه اقتصادی اشتغال و سرمایه گذاری استان فارس افزود: این استان درحال حاضر در حوزه ثبت نام متقاضیان تسهیلات مشاغل آسیب دیده از کرونا رتبه سوم کشور را در اختیار دارد.

وی با بیان اینکه ۴۲ هزار و ۳۷۸ کارگاه استان فارس برای دریافت تسهیلات مشاغل آسیب دیده از کرونا ثبت نام کرده اند،گفت: تاکنون ۴۷۲ میلیارد تومان تسهیلات به کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا در سراسر فارس پرداخت شده که در این خصوص استان رتبه چهارم کشور را در اختیار دارد.

وی ادامه داد: متقاضیان این تسهیلات در استان به مبلغ مجموع ۷۱۰ میلیارد تومان به بانک ها معرفی شده که تاکنون ۴۷۲ میلیارد تومان از این تسهیلات پرداخت شده که اگر حدود ۳۵ میلیارد تومان دیگر نیز وام پرداخت شود فارس به جایگاه سوم کشور در حوزه پرداخت صعود خواهد کرد.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس با بیان اینکه شهرستان های گراش ،لارستان،مهر و خرم بید عملکرد ممتازی در پرداخت تسهیلات کرونایی داشته اند،گفت: فیروزآباد، مرودشت، استهبان،رستم، خنج و فسا نیز عملکرد نسبتا خوبی در این زمینه داشته و شهرستان‌های ممسنی ،اقلید، کوار ،بوانات و سپیدان نیز عملکرد خوبی نداشته اند که باید در این مناطق تلاش مضاعفی برای پرداخت این تسهیلات انجام شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۱۲ هزار و ۴۵۴ پرونده با تقاضای ۲۱۸ میلیارد تومان تسهیلات کرونایی در اختیار شعب بانک های عامل استان قرار دارد که باید زمینه پرداخت این وام‌ها تسهیل تا کسب و کارهای متضرر از شیوع ویروس کرونا فارس از این ظرفیت بهرمند شوند.

در این جلسه مصوب شد که حداکثر تا پایان دیماه ۹۹ دستگاه های اجرایی و بانک های عامل در تعاملی تنگاتنگ زمینه پرداخت تسهیلات کرونایی باقیمانده به اهالی فارس را فراهم کنند.

اشتغالزایی فارس در رصد ثبت شود

مختاری در بخش دیگر سخنان خود بر ثبت اطلاعات مربوط به اشتغالزایی دستگاه های اجرایی این استان تاکید کرد و ادامه داد: تا یک ماه آینده باید اطلاعات مربوط به اشتغالزایی پیش بینی و محقق شده ارگان‌های مختلف در سامانه رصد ثبت شده باشد که این موضوع همت و تلاش دستگاه های اجرایی را طلب می کند.

مختاری اظهار کرد: پیش بینی اشتغالزایی دستگاه های اجرایی فارس در سال جاری ۴۶ هزار و ۳۲۷ نفر بوده که تاکنون ۲۳ هزار و ۱۲۰ مورد آن در سامانه رصد ثبت شده است.

اهالی فرهنگ،رسانه،ورزش و گردشگری فارس برای دریافت تسهیلات کم بهره اقدام کنند

وی در ادامه به ابلاغ دستورالعمل پرداخت تسهیلات حمایتی دولت برای مشاغل آسیب دیده از کرونا در حوزه گردشگری، ورزشی و فرهنگی در روزهای اخیر اشاره کرد و گفت: به واحد‌های اقامتی فارس که از شیوع کرونا آسیب جدی دیده اند بین ۵۰۰ تا ۹ هزار میلیون ریال تسهیلات کم بهره پرداخت خواهد شد.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس تاکید کرد: ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی،میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی و ورزش و جوانان باید فعالین بخش های مرتبط را شناسایی و از روش های مختلف و ارسال پیامک به فعالین این بخش در استان فارس در مورد پرداخت این تسهیلات اطلاع رسانی کنند.

وی ادامه داد: به باشگاه های ورزشی تا سقف ۹۶۰ میلیون تومان تسهیلات کم بهره پرداخت خواهد شد که در این شرایط کرونایی می تواند به پایداری مشاغل و تدوام سرمایه گذاری‌ها کمک کرد.

وی اضافه کرد: اهال قلم،فرهنگ و رسانه نیز می توانند از این ظرفیت ایجاد شده بهرمند شوند.

مشکلات تعاونی‌ها را دریابیم

مختاری در بخش دیگر سخنان خود بر ضرورت رفع مشکلات مالیاتی تعاونی‌ها بویژه تعاونی‌های مصرف و برخی تعاونی‌های مسکن تاکید کرد و گفت: در سفر اخیر معاون تعاون وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی،مدیرعامل بانک توسعه تعاون و سایر مدیران به استان فارس هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای بخش تعاون و تکمیل طرح های نیمه تمام این استان اختصاص یافت.

وی عنوان کرد: از سال ۹۳ تا پایان سال گذشته ۲ هزار و ۳۰۵ تعاونی در فارس تشکیل شده که رتبه نخست کشوری در حوزه تشکیل تعاونی ها طی این مدت به استان تعلق گرفته است و اکنون نیز تعاونگران فارس نیز دغدغه هایی دارند که باید مدنظر مسولان ارشد استانی قرار گیرد.

وی به برخی مشکلات حوزه تعاون اشاره کرد و گفت: رفع مشکلات تعاونی های مصرف در حوزه مالیات،عدم سیاست گذاری مشخص برای تعاونی های مصرف در جهت توزیع کالاهای اساسی و عضویت اتاق تعاون در ستاد تنظیم بازار،مشروعیت تعاونی های فعال در حوزه دامداری و مرغداری برای عرضه نهاده‌ها، رفع مشکلات تعاونی های مرزنشین و چالش های عمرانی تعاونی های مسکن باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

۱۳ دی ۱۳۹۹ ۱۶:۱۴
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس |
کد خبر : ۲۳۱,۵۴۰
کلیدواژه ها: ۴۷۲,میلیارد,تومان,تسهیلات,به,مشاغل,آسیب,دیده,از,کرونا,در,فارس,پرداخت,شد

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید