احراز شرایط بیش از 14 هزار نفر از جامعه کارگری سیستان و بلوچستان در طرح اقدام ملی مسکن

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: تاکنون 14 هزار و 418 نفر اعم از کارگران، بازنشستگان و سایر گروه های هدف در استان شرایط آنها پس از استعلام از سامانه های مختلف در طرح اقدام ملی مسکن احراز شده است.
احراز شرایط بیش از 14 هزار نفر از جامعه کارگری سیستان و بلوچستان در طرح اقدام ملی مسکن

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان، مهرداد جهاندیده با بیان این مطلب افزود: مسکن یکی از الزامات اولیه در راستای صیانت از جامعه کار و تلاش است و کارگر اگر دارای مسکن باشد و از این بابت دغدغه‌ای نداشته باشد با آرامش روحی و روانی بیشتری در کار و تولید ایفای نقش می‌کند و این مهم اثرات اجتماعی و اقتصادی زیادی بر خانواده‌ها دارد.
وی اظهارکرد: بر این اساس با تفاهمنامه ای که بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت راه و شهرسازی برای احداث واحد مسکونی ویژه کارگران، بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی منعقد شده است، از مجموع افرادی که در این استان در طرح اقدام ملی مسکن نام نویسی کرده اند، 14 هزار و 418 نفر از جامعه کارگری شرایط آنها برای برخورداری از مزایای این طرح احراز شده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با بیان اینکه زمان واریز اولیه و تکمیل موجودی این متقاضیان تا 5 دی ماه بوده است، گفت:  با مذاکرات صورت گرفته بین \دو وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی و راه و شهرسازی، این زمان برای جامعه هدف تمدید شد.
جهاندیده تاکید کرد: متقاضیانی که شرایط آنها احراز شده است اگر چنانچه تاکنون موفق به افتتاح حساب و واریز مبلغ آورده اولیه نشده اند، در فرصت باقی¬مانده نسبت به تکمیل موجودی اقدام کنند.
وی ادامه داد: تسهیلات و اقدامات حمایتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ویژه کارگران، بازنشستگان و سایر گروه¬های هدف مشمول متقاضیانی خواهد شد که پرداخت اولیه آن¬ها کامل شده باشد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گفت: بانک توسعه تعاون وام صد میلیون تومانی برای تامین مسکن در اختیار کارگران قرار می‌دهد که از بین آنها کارگرانی که در طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام کردند و واجد شرایط هستند در اولویت پرداخت وام قرار خواهند گرفت.
جهاندیده با بیان  اینکه علاوه بر کارگران، تعاونی‌ها هم جزو مشمولین وام صد میلیون تومانی هستند افزود: آنهایی که در قالب تعاونی متقاضی ساخت مسکن هستند می‌توانند این وام صد میلیون تومانی را علاوه بر سایر تسهیلات دریافت کنند.
وی یادآور شد: برای احداث این واحدهای مسکونی از شرکت های تعاونی مسکن خوشنام استفاده می شود.۱۴ دی ۱۳۹۹ ۱۴:۳۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |
کد خبر : ۲۳۱,۷۴۹
کلیدواژه ها: اقدام ملی مسکن , مهرداد جهاندیده , سیستان و بلوچستان , تعاونی مسکن , بانک توسعه تعاون , مسکن کارگری

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید