۳۰۰ واحد مسکونی به مددجویان بهزیستی خراسان شمالی واگذار شد

مدیرکل بهزیستی خراسان شمالی گفت: ۳۰۰ واحد مسکونی امسال به مددجویان زیر پوشش این اداره، زنان سرپرست خانوار و معلولان واگذار شده است.
۳۰۰ واحد مسکونی به مددجویان بهزیستی خراسان شمالی واگذار شد
به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی  خراسان شمالی؛ اسماعیل قربانی اظهار کرد: این اداره کل امسال در زمینه ساخت مسکن رتبه چهارم کشور را کسب کرده است.
وی افزود: از ابتدای اجرای طرح نهضت مسکن معلولان و مددجویان در سال ۹۴ تاکنون، ۲ هزار واحد مسکونی در استان ساخته و به مددجویان بهزیستی واگذار شده است که از این تعداد هزار و ۶۰۰ واحد در دولت تدبیر و امید بوده است.
مدیرکل بهزیستی خراسان شمالی افزود: امسال با پیگیریهایی که انجام شد،  ۲۵ میلیارد ریال اعتبار بلاعوض برای تامین مسکن مددجویان استان جذب شده و ممکن است این رقم افزایش پیدا کند.
وی خاطرنشان کرد: امسال تکمیل و واگذاری ۳۰۰ واحد مسکونی مددجویان استان نیز در دست اقدام است و علاوه بر این ۲۰۰ واحد مسکونی نیز تا پایان سال به مددجویان این نهاد واگذار می شودک
قربانی در مورد واحدهای نیمه تمام سال های قبل نیز اظهارکرد: هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی نیمه تمام نیز باید در استان تکمیل شود که برای آنها برنامه ریزی شده است.
مدیرکل بهزیستی خراسان شمالی افزود: هزار و ۶۰۰ خانواده دارای معلول استان در نوبت دریافت مسکن قرار دارند که از این تعداد ۳۰۰ خانوار دارای دومعلول هستند.
خراسان شمالی ۸۶۳  هزار نفر جمعیت دارد و درصد معلولیت در این استان ۲.۸ درصد گزارش شده است.
از بیش ۲۵ هزار معلول خراسان شمالی ۱۰ هزار معلول، جسمی حرکتی هستند.
۴۴ هزار خانوار در خراسان شمالی زیر پوشش بهزیستی قرار دارند.
 
۱۵ دی ۱۳۹۹ ۱۰:۳۹
روابط عمومی تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی |
کد خبر : ۲۳۱,۷۹۹
کلیدواژه ها: بهزیستی,مددجو,زنان سرپرست خانوار,خراسان شمالی,معلولین,

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید