مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری خبر داد: پرداخت ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به مشاغل آسیب‌دیده از کرونا در چهارمحال‌وبختیاری

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری از پرداخت ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به مشاغل آسیب‌دیده از کرونا در استان خبر داد و گفت: سامانه برای تسهیلات کرونایی برای مشاغل مرتبط با میراث فرهنگی، ورزش و جوانان و اداره‌کل فرهنگ و ارشاد باز است.
به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری، حفیظ‌الله فاضلی در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری چهارمحال و بختیاری با بیان این که مجموعا ۱۳ هزار و  ۵۱۹ فقره پرونده با اشتغال ۱۶هزار و ۵۸۲ نفر تشکیل شد، اظهار کرد: از این تعداد پرونده، تسهیلات به ۹۰۴۸ فقره پرونده با اشتغال ۱۱ هزار و ۴۲۵ نفر پرداخت شد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری افزود: ۲۷۰ میلیارد تومان برای صنوف، بنگاه‌های اقتصادی و ... که از کرونا متاثر شده بودند اختصاص یافت که از این اعتبار ۱۴۷ میلیارد تومان درخواست دریافت تسهیلات داشتیم و ۱۰۰ میلیارد تومان به متقاضیان پرداخت شد.
وی تاکید کرد: سامانه برای تسهیلات کرونایی برای مشاغل مرتبط با میراث فرهنگی، ورزش و جوانان و اداره‌کل فرهنگ و ارشاد باز است.
فاضلی در خصوص تسهیلات الگوی نوین مشاغل خانگی در قالب تفاهم‌نامه با جهاددانشگاهی چهارمحال و بختیاری، عنوان کرد: سهمیه استان ایجاد ۲۰۰۰ شغل بود که تسهیلات با کمترین انحراف پرداخت و ایجاد اشتغال شد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه استقبال خوبی از طرح یارانه دستمزد در استان نشد، گفت: سهمیه استان ۹۹۷ مورد بود که تاکنون ۷۶۳ مورد محقق شد.
وی در پایان در خصوص پرداخت تسهیلات مشاغل روستایی و عشایری، یادآور شد: ۴۸۰ میلیارد تومان تسهیلات در این حوزه به چهارمحال و بختیاری اختصاص یافت که ۶۵۰ میلیارد طرح توسط بانک‌ها بررسی شد و ۳۷۰ میلیارد تومان عقد قرارداد و ۳۴۰ میلیارد پرداخت شد.
۱۵ دی ۱۳۹۹ ۱۰:۴۶
کد خبر : ۲۳۱,۸۰۴
کلیدواژه ها: مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری,تسهیلات کرونا

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید