2 هزار و 810 طرح اشتغال روستایی در هرمزگان تسهیلات دریافت کردند

مدیرکل تعاون،کار ورفاه اجتماعی هرمزگان گفت: 2 هزار و 810 طرح در قالب طرح حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری استان، تسهیلات دریافت کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان،"هادی ابراهیمی" مجموع تسهیلات پرداخت شده به این طرح ها را بیش از 377 میلیارد تومان با پیش بینی اشتغال 9هزار و174 نفر ذکر و اضافه کرد: با پرداخت این تسهیلات رونق مناطق روستایی استان و ایجاد فرصت‌های شغلی فراهم می‌شود.

وی افزود: با اجرای طرح حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری، تاکنون 454 میلیارد تومان تسهیلات به استان هرمزگان اختصاص داده شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان اظهارکرد:  3 هزار و 399  طرح با مبلغ بیش از 561 میلیارد تومان به بانک های عامل معرفی شده که 2 هزار و 821 طرح با مبلغ بیش از 407 میلیارد  و پیش بینی اشتغال  9هزار و 327  طرح مصوب شده است.

ابراهیمی افزود: ایجاد اشتغال پایدار در روستاها به عنوان یکی از عوامل جلوگیری از مهاجرت و تأمین معیشت مردم در روستاها مطرح است که پرداخت تسهیلات بانکی برای ایجاد اشتغال در روستاها به منظور حمایت از این موضوع شکل ‌گرفته و این تسهیلات به رسته های اولویتدار و طرح های دارای توجیه اقتصادی و متناسب با ظرفیتهای استان و ایجاد اشتغال پرداخت می‌شود.

یکی از مهم‌ترین اولویت‌های دولت تدبیر و امید، توسعه اشتغال پایدار در روستاها است و آئین نامه اجرایی قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی به عنوان یکی از طرحهای دولت در سال ۹۶ به اجرا درآمد که تا کنون بیش از 454 میلیارد تومانبه استان هرمزگان اختصاص یافته است.

۱۶ دی ۱۳۹۹ ۰۹:۴۳
کد خبر : ۲۳۱,۸۲۱
کلیدواژه ها: طرح حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری,پرداخت تسهیلات بانکی برای ایجاد اشتغال در روستاها,استفاده از منابع صندوق توسعه ملی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید