​کبیری در ارومیه خبر داد: تخصیص ۳۹۰ میلیارد تومان تسهیلات برای پروژه های تعاونی و تکمیل پروژه های نیمه کاره دولت در آذربایجان غربی

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفر به استان آذربایجان غربی از تخصیص ۳۹۰ میلیارد تومان تسهیلات برای پروژه های تعاونی و پروژه های نیمه کاره دولت از محل ماده ۵۶ و منابع داخلی بانک توسعه تعاون برای آذربایجان غربی خبر داد.
تخصیص ۳۹۰ میلیارد تومان تسهیلات برای پروژه های تعاونی متقاضی در آذربایجان غربی
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی، محمد کبیری در جلسه ای با حضور محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی، ابوالفضل عبادی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی و جمعی از مدیران استانی ، توسعه بخش تعاون و احصای مشکلات را از جمله اهداف سفرهای استانی دانست و گفت: بیشتر مشکلات تعاونی ها به خاطر نبود شفافیت نظام مند به رغم فراهم بودن بستر قانونی است.

وی ادامه داد: برای ارتقای فرایند نظارت بر کارکرد تعاونی ها اعتبارات نظارت و حسابرسی ۱۲ برابر شده است.

ابوالفضل عبادی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی نیز گزارشی از عملکرد این اداره کل در بخش تعاون ارائه و تاکید کرد: خوشبختانه کلیه مراحل تشکیل شرکت تعاونی و نظارت بر عملکرد شرکتهای تعاونی به خاطر تسریع در مراحل ثبت شرکت و تکریم ارباب رجوع به صورت الکترونیکی صورت می گیرد و فقط در موارد بسیار خاص نیاز به حضور ارباب رجوع در اداره است.

شهریاری استاندار آذربایجان غربی تشکیل شرکت های تعاونی توسعه و عمران شهرستانها را از جمله برنامه های اولویت دار برشمرد و گفت: در صورت اختصاص خط اعتباری ویژه این تعاونی ها می توانند فرصت خوبی برای برقراری عدالت باشند.

شهریاری، تخصیص عادلانه سهم استان از تسهیلات اشتغال پایدار روستایی را نیز خواستار شد و افزود: آذربایجان غربی جزو استان های موفق در جذب این تسهیلات است و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید سهم استان را به طور عادلانه پرداخت کند.

وی بر ضرورت نظارت و حسابرسی جدی بر فرآیندهای مالی شرکت های تعاونی ها تاکید کرد.
۲۰ دی ۱۳۹۹ ۱۳:۵۱
کد خبر : ۲۳۱,۸۴۵
کلیدواژه ها: کبیری,معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی, پروژه های تعاونی,آذربایجان غربی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید