مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام: زمان واریز اولیه و تکمیل موجودی متقاضیان مسکن کارگری تمدید شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام با بیان این‌که زمان واریز اولیه و تکمیل موجودی متقاضیان مسکن کارگری تا پنجم دی ماه بوده است، گفت: با مذاکرات صورت گرفته بین دو وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی و راه و شهرسازی، این زمان برای جامعه هدف تمدید شد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان: زمان واریز اولیه و تکمیل موجودی متقاضیان مسکن کارگری تمدید شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، شکرالله شیرخانی با اشاره به تفاهمنامه فی مابین وزارت تعاون، کارو رفاه اجتماعی و وزارت راه و شهرسازی  برای مسکن کارگران، گفت: در طرح اقدام ملی مسکن کارگری تعداد ۴۲۲۴ نفر از جامعه هدف که متشکل از کارگران، بازنشستگان، مستمری بگیران تحت پوشش تامین اجتماعی و زنان سرپرست خانوار هستند ثبت نام کرده اند که با توجه به احراز شرایط متقاضیان در طرح اقدام ملی مسکن، چنانچه تاکنون موفق به افتتاح حساب و واریز مبلغ آورده اولیه نشدند در فرصت باقیمانده نسبت به تکمیل موجودی اقدام کنند.

وی افزود: آمار ثبت نام شدگان در این طرح به تفکیک شهرستان توسط وزارت متبوع اعلام شده است.

وی گفت: تسهیلات و اقدامات حمایتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ویژه کارگران، بازنشستگان و سایر گروه های هدف مشمول متقاضیانی خواهد شد که پرداخت اولیه آن ها کامل شده باشد.

وی گفت: بانک توسعه تعاون وام صد میلیون تومانی برای تامین مسکن در اختیار کارگران قرار می‌دهد که از بین آنها کارگرانی که در طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام کردند و واجد شرایط هستند در اولویت پرداخت وام قرار خواهند گرفت.

شیرخانی با بیان  اینکه علاوه بر کارگران، تعاونی‌ها هم جزء مشمولین وام صد میلیون تومانی هستند افزود: آنهایی که در قالب تعاونی متقاضی ساخت مسکن هستند می‌توانند این وام صد میلیون تومانی را علاوه بر سایر تسهیلات دریافت کنند.

وی تصریح کرد: مسکن یکی از الزامات اولیه در راستای صیانت از جامعه کار و تلاش است و کارگر اگر دارای مسکن باشد و از این بابت دغدغه‌ای نداشته باشد با آرامش روحی و روانی بیشتری در کار و تولید ایفای نقش می‌کند و این مهم اثرات اجتماعی و اقتصادی زیادی بر خانواده‌ها دارد.

۱۶ دی ۱۳۹۹ ۱۰:۱۱
کد خبر : ۲۳۱,۸۶۷
کلیدواژه ها: متقاضیان مسکن کارگری, تمدید,ایلام

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید