تعاونی‌های راکد وغیر فعال استان قزوین ساماندهی می شوند

معاون امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین از اجرایی شدن دستورالعمل نحوه تعیین وضعیت و بازسازی تعاونی‌های غیر فعال در استان قزوین خبر داد.
تعاونی‌های راکد وغیر فعال استان قزوین ساماندهی می شوند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان قزوین ، سید جلیل حسینی معاون امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان از اجرایی شدن دستورالعمل نحوه تعیین وضعیت و بازسازی تعاونی‌های غیر فعال در استان قزوین خبر داد و افزود: در حال حاضر  825تعاونی فعال در استان در قالب تعاونی‌های تولیدی، توزیعی و خدماتی با  ایجاد ۱۰ هزار و ۳۳۳ فرصت شغلی فعالیت می‌کنند و تا کنون 259 تعاونی غیرفعال نیز  از مجموع 2436  تعاونی راکد  و غیر فعال منحل شده اند .

سید جلیل حسینی تصریح کرد: اعضای کمیته تعیین وضعیت تعاونی های راکد و غیر فعال استان قزوین در سال جهش تولید در تلاشند تا  ضمن  شناسایی مشکلات تعاونی های مذکور نسبت به  رفع موانع  ادامه فعالیت  آنها  تصمیم‌گیری و مساعدت لازم را به عمل آورند.

وی تصریح کرد: طی بررسی های کارشناسی متاسفانه تعدادی از این شرکت ها نیز مشمول انحلال هستند و در صورت تامین اعتبار لازم و عدم موانع قانونی، تا پایان سال جاری تعیین تکلیف خواهند شد.

وی گفت: البته تعداد قابل توجهی از آنها مشمول انحلال قانونی هستند که در این راستا به منظور جلوگیری از هدر رفت سرمایه‌های عظیم اجتماعی و اقتصادی ناشی از توفیق نیافتن و رکود این تعاونی‌ها و جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی از ظرفیت‌ها و فرصت‌های قانونی، اقدامات لازم انجام خواهد شد.

۱۶ دی ۱۳۹۹ ۱۳:۲۵
کد خبر : ۲۳۱,۸۷۴
کلیدواژه ها: تعاونی‌, غیر فعال, ساماندهی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید