مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان در بازدید از شرکت ذوب آهن فولاد خزر:

توجه به توصیه بازرسان به منظور کاهش حوادث ناشی از کار ضروریست

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان در دیدار با مدیریت شرکت ذوب آهن فولاد خزر از مجموعه تلاش‌های مدیریت و کارکنان این مجموعه قدردانی کرد و این شرکت را از جمله شرکت های موفق در بخش تولید نام برد.
توجه به توصیه بازرسان به منظور کاهش حوادث ناشی از کار ضروریست
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گیلان،  علیزاده مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان با بیان اینکه یکی از وظایف اصلی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی تسهیل گری در امر تولید در چارچوب اختیارات قانونی است و همواره در کنار تلاش گران عرصه کار و تولید هستیم، به ارایه بخشی از خدمات اداره کل پرداخت.

وی افزود : تشکیل خانه های بهداشت کارگری برای حفظ سلامت کارگران، برگزاری دوره های آموزشی به منظور کاهش آسیب های اجتماعی و تدارک مسابقات ورزشی برای ایجاد نشاط و افزایش بهره وری کارگران بخش مهمی از خدمات حوزه امور اجتماعی اداره کل است.

علیزاده همچنین با اشاره به حوزه بازرسی کار و با بیان این که فراهم کردن محیط ایمن و بی خطر برای حفظ جان کارگران در واحد های تولیدی پرخطر ضروری است بر رعایت نکات ایمنی و توجه به توصیه بازرسان به منظور کاهش حوادث ناشی از کار تاکید کرد.

وی  پروژه طرح ملی مسکن کارگری را نیز از دیگر اقدامات رفاهی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی برای کارگران عنوان کرد و افزود : وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این طرح ملی قصد دارد تا با استفاده از ظرفیت های خود برای کاهش هزینه ها و با همکاری بانک مسکن زمینه احداث مسکن ارزان قیمت را برای کارگران فراهم کند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان اضافه کرد: برای هر استان سهمیه ای در نظر گرفته شده است که کارفرمایان و واحدهای تولیدی در صورت تمایل باید درخواست خود را به اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان اعلام کنند.

علیزاده در حوزه اشتغال نیز با اشاره به طرح کارورزی و مشوق ها و معافیت های بیمه ای، این طرح را فرصت مناسبی برای کارفرمایان و ایجاد اشتغال پایدار دانست و خواستار توجه بیشتر واحدهای تولیدی به این طرح شد.

وی تشکیل تشکل هایی نظیر شرکت های تعاونی مصرف، مسکن، توزیع و همچنین شورای اسلامی کار را که به صورت حقوقی و سازمان یافته می توانند از امتیازات قانونی برای رشد و کاهش موانع تولید و تنش زدایی در واحدهای خود بهره ببرند را ضروری دانست.

علیزاده با اشاره و تشریح ماده ۱۵۴ قانون کار برای واحدهایی که فاقد مجوعه ورزشی هستند، اجرای این ماده را تکلیف قانونی کارفرمایان عنوان کرد و افزود : عواید و درآمدهای حاصله صرف احداث، بازسازی ، تجهیز و برگزاری اردوهای ورزشی برای حفظ سلامتی و ایجاد نشاط و انگیزه در جامعه کارگری می شود که لازم الاجراست.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان به اتفاق هیات همراه پس از این نشست به منظور بررسی موانع و روند تولید، رعایت پروتکل های بهداشتی و موارد ایمنی از خطوط تولید شرکت ذوب آهن فولاد خزر بازدید کرد.

۱۶ دی ۱۳۹۹ ۱۲:۴۸
روابط عمومی اداره کل تعاون, کار و رفاه اجتماعی گیلان |
کد خبر : ۲۳۱,۸۹۹
کلیدواژه ها: ذوب آهن فولاد خزر,مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان,بازرسان

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید