مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در هرمزگان: رصد بنگاههای مشکل دار به صورت جدی در دستور کار وزارت تعاون قرار دارد

مشاور و نماینده وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گفت: این وزارتخانه به جهت صیانت از نیروی کار و وظیفه قانونی خود، رصد بنگاههای مشکل دار را به صورت جدی در دستور کار خود قرار داده است.
رصد بنگاههای مشکل دار به صورت جدی در دستور کار وزارت تعاون قرار دارد

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان،  کریم یاوری در دیدار با سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استانداری هرمزگان گفت:  این سفر به دستور مقام عالی وزارت به منظور بررسی مشکلات واحدهای کارگری و کارگران صورت گرفته و با توجه به شرایط تحریم و کرونا، مشکلات واحدها باید در کمیسیون های کارگری و کارگروه رفع موانع تولید، بررسی و برطرف شود.

وی اظهارکرد: در بحث پرداخت حقوق کارگران و تعدیل نیرو با توجه به تحریم‌ها و شیوع ویروس کرونا، هرمزگان نسبت به سایر استانها کمترین بیکاری و تعدیل را داشته است.

یاوری در ادامه بر حل مشکلات نیروهای تحت پوشش پیمانکاری شهرداری ها تاکید و اضافه کرد: این مشکلات در نشست هایی با حضور دستگاهها، بانک ها و کارفرمایان بررسی و برای رفع آن تمهیداتی اندیشیده شد.

سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استانداری هرمزگان گفت: هرمزگان در سال جاری بیشترین نرخ مشارکت اقتصادی و نسبت اشتعال را دارد  و با توجه به کرونا، بنگاههای استان کمترین تعدیل را داشتند.

علی رئوفی  با اشاره به اینکه استان، موردی از بحران کارگری در این شرایط نداشته و با توجه به پایان سال جهت جلوگیری از این گونه موارد باید نظارت صورت گیرد،  افزود: مشکلات احتمالی در کار گروه های تخصصی بررسی و در جهت رفع آن اقدام می شود.

احمد نفیسی مدیرکل سیاسی امنیتی استانداری گفت: هرمزگان در حوزه کارگری نمره قابل قبولی دارد و در کمیسیون های کارگری، مشکلات بررسی و با همکاری دستگاههای عضو برطرف می شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان، مجموع واحدهای مشکل دار دارای معوقه در سال جاری را 59 واحد با بیش ار 5 هزار و 600 نیرو ذکر کرد و گفت: میانگین حقوق معوقه امسال 2 ماه است.

"هادی ابراهیمی" اظهار امیدواری کرد:  تا پایان سال حقوق های معوقه کارگران که بیشتر مربوط به شرکت های پیمانکاری شهرداری و آبفا است، کاهش یابد.
وی اظهارکرد: استان در تابستان امسال بالاترین نسبت اشتغال و نرخ مشارکت را داشت و با توجه به شیوع کرونا، روند بازار کار استان روند تثبیت شده و رو به رشدی داشته است.

۱۶ دی ۱۳۹۹ ۱۴:۲۰
کد خبر : ۲۳۱,۹۱۱
کلیدواژه ها: کریم یاوری,مشاور و نماینده وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی, صیانت از نیروی کار ,بنگاههای مشکل دار

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید