مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی:

هدف از تاسیس صندوق بیمه اجتماعی توزیع عادلانه درآمد دولت است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان شرقی گفت: پرداخت دوبرابر سهم بیمه توسط دولت و دریافت مستمری سالمندی پس از ۱۵ سال پرداخت حق بیمه از ویژگی‌های و امتیازات اساسی صندوق بیمه اجتماعی نسبت به سایر صندوق‌های بیمه ای بیان کرد
مدیرکل تعاون،کار ور فاه اجتماعی آذربایجان شرقی, حسین فتحی, هدف از تاسیس صندوق بیمه اجتماعی توزیع عادلانه درآمد دولت است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی، حسین فتحی با بیان این که ارائه خدمات صندوق بیمه اجتماعی به کاهش فقر، بهبود زیرساختهای اقتصادی و درنتیجه توسعه اقتصادی و اجتماعی بخش کشاورزی روستایی و عشایر می‌انجامد، گفت: بر همین اساس دولت مکلف است تا با گسترش بیمه‌های اجتماعی در جهت کاهش فاصله طبقاتی جمعیت روستایی و شهری، کاهش محرومیت و گسترش عدالت اجتماعی گام‌های موثرتری بردارد. به همین دلیل در اصل بیست و نه قانون اساسی، قانون ساختار نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی و در برنامه چهارم و پنجم توسعه، اجرای بیمه اجتماعی در سطح جوامع روستایی و عشایری مورد تاکید قرار گرفت و صندوق بیمه اجتماعی برهمین اساس تشکیل شد.

رئیس شورای هماهنگی ادارات و سازمانهای تابعه وزارت در استان آذربایجان شرقی، جلوگیری از مهاجرت بی رویه روستاییان و عشایر به شهرها، بالابردن سطح زندگی روستاییان و عشایر، کاهش فاصله طبقاتی، تامین امنیت اجتماعی و توزیع عادلانه درآمد کشور را از اهداف این اصل قانون و تاسیس صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر دانست.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان شرقی پرداخت دوبرابر سهم بیمه توسط دولت، امکان نقل و انتقال سوابق بیمه ای و دریافت مستمری سالمندی پس از 15 سال پرداخت حق بیمه به شرط سنی 65 سال را از ویژگی‌های اساسی صندوق بیمه اجتماعی نسبت به سایر صندوق‌های بیمه‌ای بیان کرد.

۱۷ دی ۱۳۹۹ ۱۱:۰۰
روابط عمومی اداره کل تعاون،کار ور فاه اجتماعی آذربایجان شرقی |
کد خبر : ۲۳۱,۹۳۲
کلیدواژه ها: مدیرکل تعاون،کار ور فاه اجتماعی آذربایجان شرقی, حسین فتحی, هدف از تاسیس صندوق بیمه اجتماعی توزیع عادلانه درآمد دولت است

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید