بهره مندی 8806 نفر در کرمانشاه از مقرری بیمه بیکاری کرونایی

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه با حضور در استودیوی خبری صدا و سیمای مرکز کرمانشاه بیان کرد: کارفرمایانی که استخدام جدید داشته باشند مشمول مشوق های بیمه ای و یارانه دستمزد می شوند.
بهره مندی 8806 نفر در کرمانشاه از مقرری بیمه بیکاری کرونایی

 به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه، حسن عزیزی گفت: سامانه‌ای اعلام شد بر‌ای ثبت نام افرادی که به واسطه اپیدمی کرونا بیکار شده بودند و بیکاران  ۱۴ هزار و ۱۴۰ نفر متقاضی استفاده از بیمه بیکاری در این سامانه ثبت نام کردند.

 وی افزود: از این تعداد ثبت نامی افرادی که کارفرمایان آنان سه درصد حق بیمه بیکاری را پرداخت کرده بودند و قانونا مشمول این بیمه می‌شدند شامل ۸ هزار و ۶۰۶ نفر شد که به دلیل حجم بالای تقاضا‌ها دولت به کمک صندوق بیمه بیکاری آمد و این رقم پرداخت شد.

 عزیزی با تاکید بر اینکه تاکنون هفت هزار و ۷۴۶ نفر مقرری بیمه بیکاری را دریافت کرده اند، ادامه داد: ۸۶۰ نفر اشکالاتی در نحوه ثبت نام، سیم کارت اعلامی، کد ملی و... داشتند که تا اواخر هفته امیدواریم این مشکلات مرتفع و مستمری آنان واریز شود.

 وی در ادامه با اعلام اینکه دولت برای کمک به آن دسته از افرادی که شامل این مستمری‌ها نشده اند برنامه دارد، گفت: کمک‌های معیشتی برای خانواده‌هایی که هیچ گونه منبع درآمد ثابتی نداشته اند ، در دو نوبت با پرداخت وام یک میلیون تومانی در نظر گرفت و در چهار ماه آخر سال نیز به ازای هر عضو خانواده ۱۰۰ هزار تومان کمک بلاعوض پرداخت می‌شود.

 عزیزی تصریح کرد: برای گرفتن این کمک معیشتی هیچ اقدامی لازم نیست و تمامی اطلاعات در بانک اطلاعاتی رفاه ایرانیان در وزارت کارثبت شده است و پرداخت آن به طور خودکار انجام می‌شود.

 مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه  افزود: در دیداری که ستاد کرونا با مقام معظم رهبری ( مدظله العالی ) داشتند تاکید بر روی تامین اجتماعی عام شد و در همین راستا وزارت کار مشغول برنامه ریزی برای انجام این کار است.

وی افزود: ۱۴ رسته مشمول برای پرداخت حق بیمه با اعتباری حدود سه هزار و ۳۱۰ میلیارد تومان و با نرخ ترجیهی قرار داده شد که از این مبلغ ۱۸۸ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان در حمایت از ۲۵ هزار و ۲۴۲ فرصت شغلی  در قالب 21 هزار و 655  فقره پرونده پرداخت شده است.

وی گفت: در اقدامی دیگر دولت برای رسته‌های شغلی در ۳ حوزه گردشگری و صنایع دستی فرهنگ و هنر و حوزه ورزش و جوانان اعتبار جدید اعلام کرده است.

 مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه همچنین، بیان کرد: دولت برنامه های ذیل سیاست های فعال بازار کار از جمله مشوق بیمه ای را هم در نظر گرفته که در صورت استخدام جدید و با ثبت این رکورد در سایت مشوق بیمه‌ای وزارت کار ، دولت تا دو سال ۲۳ درصد حق بیمه را پرداخت می کند و همچنین در سایت یارانه دستمزد، ۳۰ درصد دستمزد مصوب قانون کار کارگر پرداخت خواهد شد.

وی سهم استان کرمانشاه در یارانه دستمزد را تعداد ۵۷۳ نفر برای سال جاری اعلام کرد و گفت: تاکنون ۸۵۴ قرارداد  شغل اولی با کارفرمایان استان منعقد شده است و ۱۶۲ قرارداد مشوق بیمه ای نیز به ثبت رسیده و کارفرمایان از مزایای آن بهره مند می شوند.

۱۷ دی ۱۳۹۹ ۱۰:۳۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |
کد خبر : ۲۳۱,۹۴۷
کلیدواژه ها: حسن عزیزی,تسهیلات جدید کرونایی,یارانه دستمزد,مشوق بیمه ای کارفرمایی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید