افتتاح دبیرخانه طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در استان بوشهر

دبیرخانه طرح ملی توسعه مشاغل خانگی استان بوشهر با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری ، سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رئیس جهاد دانشگاهی در محل جهاد دانشگاهی استان بوشهر افتتاح شد.
افتتاح دبیرخانه طرح ملی توسعه مشاغل خانگی استان بوشهر

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر ؛ مصدق کشاورزی در آیین افتتاحیه گفت : این طرح در قالب تفاهم نامه ای بین معاونت اشتغال وزارت تعاون، جهاد دانشگاهی کشور و صندوق کارآفرینی امید اجرایی می شود.
سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر با اشاره به این که مشاغل خانگی با توجه به شرایط کنونی جامعه عامل کمک به معیشت مردم ، بیان کرد: طرح در شرایطی اجرا می‌شود که بسیار کاربردی است چرا که در موقعیت و شرایط کرونا و پساکرونا ناچار هستیم به سمت مشاغل خانگی پیش برویم.
مصدق کشاورزی تصریح کرد : با همت جهاد دانشگاهی مشکل اتصال به بازار و ایجاد درآمد پایدار را تا حدود زیادی حل شده است و آموزش‌ها و ایجاد اشتغال بازار محور بوده و به دنبال ایجاد بازار پایدار هستیم.
وی ادامه داد: این طرح در ۳۱ استان اجرا شده است که ۵۴ هزار و ۳۰۰ نفر را در سال جاری پوشش خواهد داد و سهمیه استان بوشهر نیز ۱۵۰۰ نفر است که تا کنون بیش از ظرفیت اقدام به نام نویسی شده است و ما فراتر از عدد و ظرفیت کار را دنبال می کنیم ضمن اینکه در ادامه کار و توانمند سازی متقاضیان این طرح رها نخواهد شد.
سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر  خاطرنشان کرد: به دلیل اهمیت ایجاد شغل و توانمندسازی در وزارتخانه اعتبارات لازم دیده شده است که در قالب طرح مشاغل خانگی پرداخت می‎شود.

کشاورزی  بیان کرد : در سال جاری 68 میلیارد ریال اعتبارات مشاغل خانگی پرداخت شده است.

۱۷ دی ۱۳۹۹ ۱۲:۴۲
کد خبر : ۲۳۱,۹۵۴
کلیدواژه ها: مشاغل خانگی, طرح ملی, ایجاد اشتغال, اعتبارات, استان بوشهر

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید