مشاور و نماینده ویژه وزیر تعاون، کار ورفاه اجتماعی در بندرعباس: پیگیری حل مشکلات بنگاههای اقتصادی مشکل دار منجر به پرداخت مطالبات کارگران می شود

مشاور و نماینده ویژه وزیر تعاون، کار ورفاه اجتماعی گفت: هرگونه اقدام و پیگیری جهت حل مشکلات بنگاههای اقتصادی مشکل دار، منجر به حل مشکلات کارگری و پرداخت مطالبات و معقوات کارگران خواهد شد.
مشاور و نماینده ویژه وزیر تعاون، کار ورفاه اجتماعی در بندرعباس: پیگیری حل مشکلات بنگاههای اقتصادی مشکل دار منجر به پرداخت مطالبات کارگران می شود

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان، کریم یاوری در حاشیه بازدید از بنگاههای مشکل دار بندرعباس واقع در شهرک صنعتی افزود: صیانت از نیروی کار فقط در رسیدگی حقوق و خواسته و درخواست های قانونی کارگران و نیروی کار خلاصه نمی شود  بلکه گره گشایی از مشکلات بنگاههای اقتصادی که محل کار و کسب معیشت کارگران است در اولویت خود کارگران و خواسته های به حق آنان است.
وی تاکید کرد: از ویژگی های قابل تحسین کارگران و نیروی کار در کشور این است که قبل از تقاضای حقوق قانونی خود با کارفرمایان در چاره اندیشی برای رفع مشکلات بنگاههای اقتصادی همراهی و همکاری درخور توجه و ویژه ای دارند.
یاوری اظهارکرد: در وهله اول، حل مشکلات بنگاههای اقتصادی مشکل دار به عهده کارفرمایان،مالکان، سهامداران و مدیران مسئول بنگاهها و در مرحله دوم مسئولیت متوجه وزارتخانه ها و سازمان های صادر کننده مجوز تاسیس و پروانه بهره برداری و بانک هایی است که تسهیل و رفع موانع تولید در استانها و ستاد ملی کشوری تسهیل در رفع موانع تولید قانونا مکلف به گره گشایی و  چاره اندیشی برای رفع  مشکلات بنگاههای اقتصادی مشکل دار هستند.
مشاور و نماینده ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جهت صیانت از نیروی کار و پشتیبانی و حمایت از کارگران و حفظ و تثبیت فرصت های شغلی و پایداری تولید و حفظ حیات اقتصادی بنگاهها در کارگروههای تسهیل و رفع موانع تولید در استانها که به ریاست استانداران و اعضا تشکیل می شود و نیز ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشوری حضوری فعال و موثر دارد و در پیگیری حل مشکلات بنگاهها از هیچ کوششی فروگذار نیست.
مشاور و نماینده ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در استان هرمزگان برخی از کارگران پیمانکاری ها و پروژه ها و شهرداری ها دارای مطالبات معوق هستند که باید با تشکیل جلسات مشترک کارگروههای تسهیل و رفع موانع تولید و کمیسیون های کارگری به این موضوع رسیدگی و در حل و فصل آن اهتمام کنند.
در استان هرمزگان 152 جلسه کارگروه تسهیل و رفع تولید موانع و کمیته های زیرمجموعه آن  برای بررسی ، رسیدگی و حل و فصل بنگاههای مشکل دار استان برگزار شده است.

۱۷ دی ۱۳۹۹ ۱۱:۲۴
کد خبر : ۲۳۱,۹۶۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید