مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی سمنان خبر داد: 461طرح روستایی در استان سمنان تسهیلات دریافت کردند

نشست شورای روستایی و عشایری استان سمنان به ریاست علیرضا آشناگر، استاندار سمنان و با حضور محمد امید معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری در سالن یادگار امام (ره) استانداری برگزار شد.
روستایی

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان، اسماعیل غنیان، با اشاره به اینکه سهم استان سمنان از محل اشتغال روستایی و عشایری با پیگیری‌های استاندار سمنان و همکاری بانک‌های عامل استان، ۳۰۱ میلیارد تومان تعیین شده است، گفت: تاکنون ۲۵۵ میلیارد تومان از این مبلغ پرداخت شده است.

وی افزود: براساس آمار از مجموع تسهیلات مصوب اشتغال روستایی و عشایری، بیش از ۷۰ درصد در مناطق روستایی استان پرداخت شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان تصریح کرد: تعهد دستگاه‌های اجرایی حمایتی مانند کمیته امداد، بهزیستی، بنیاد شهید و امور ایثارگران برای اجرای طرح های اشتغال آفرین در مناطق روستایی ۵۶ میلیارد تومان است که تاکنون ۴۲ میلیارد تومان از این مبلغ جذب شده است.

وی ادامه داد: 38 تعاونی استان سمنان در راستای اعطای تسهیلات اشتغال آفرین افزون بر 36 میلیارد تومان تسهیلات دریافت کردند که پیش بینی می شود، منجر به اشتغال 285 نفر در این بخش شود.

غنیان با اشاره به این که در یک سال گذشته به ۴۶۱ طرح روستایی استان سمنان تسهیلات پرداخت شده است، گفت: تاکنون از ۴۰۹ طرح برای حُسن اجرای طرح های اشتغال آفرین بازدید میدانی بعمل آمده است.

وی افزود: 70درصد تسهیلات مشاغل خانگی در استان سمنان در مناطق شهری و ۳۰ درصد در مناطق روستایی هستند.

۱۷ دی ۱۳۹۹ ۱۳:۳۰
کد خبر : ۲۳۱,۹۷۹
کلیدواژه ها: اشتغال روستایی,تسهیلات,اشتغال,سمنان,غنیان

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید