تاکید نماینده وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر پایداری بنگاههای اقتصادی در هرمزگان

مشاور و نماینده وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گفت: صیانت از نیروی کار، حمایت از تولید و پایداری بنگاههای اقتصادی یک ضرورت است که وزارت متبوع این امر را همواره مورد توجه قرار داده است.
تاکید نماینده وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر پایداری بنگاههای اقتصادی در هرمزگان
به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان، " کریم یاوری" در نشست شورای هماهنگی مدیران دستگاههای زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در هرمزگان با بیان این که حوزه فعالیت این وزارت گسترده است و خدمات متنوع و زیادی را به جامعه هدف ارائه می دهد، افزود: باید به جامعه هدف بویژه سالمندان، زنان سرپرست خانوار و معلولان نهایت توجه و اهتمام را داشت.

وی هدف از سفرهای استانی را بررسی مشکلات بنگاههای اقتصادی ذکر کرد و گفت: با توجه به شرایط تحریم و کرونا، مشکلات واحدها باید در کمیسیون های کارگری و کارگروه رفع موانع تولید ، بررسی و برطرف شود.

وی اضافه کرد: در استان هرمزگان با اقدمات خوب صورت گرفته در جهت رفع موانع تولید و پیگیری مسایل، کارگران کمترین مطالبات و معوقات را  دارند.
همچنین مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان گفت: 4 هزار و 865 بنگاه اقتصادی با 14 هزار و 293 کارگر تعدیل شده از اسفند سال گذشته تا پایان 9 ماهه امسال از شیوع کرونا آسیب دیدند که با حمایت از این بنگاهها، بیش از 9 هزار و 700 نفر در پاییز امسال بازگشت به کار شدند.

هادی ابراهیمی افزود: از مجموع 14 هزار و 865 بنگاه آسیب دیده از کرونا 74 درصد مربوط به بخش خدمات با 80 درصد کارگران، بخش صنعت 21 درصد بنگاهها و 17 درصد کارگران و بخش کشاورزی 5 درصد بنگاه و 3 درصد کارگران را شامل می شود.

وی اظهارکرد:  2هزار و 648 بنگاه از تسهیلات کرونا استفاده کردند که این امر منجر به بازگشت تعداد زیادی از نیروی کار شده است.

مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان گفت: به استناد مصوبه ستاد مرکزی مقابله با بیمه بیکاری به تمامی شاغلین رسته های 14 گانه آسیب دیده از ویروس کرونا از اسفند سال گذشته تا پایان اردیبهشت سال جاری مقرری بیمه بیکاری تعلق گرفت که در این راستا از 14 هزار و 293 نفر  ثبت نام شده برای بیمه بیکاری، 11 هزار نفر  80 درصد مشمول و بیمه بیکاری پرداخت شد.


قابل ذکر است در حال حاضر 2 هزار و 613 نفر در استان هرمزگان مقرری بگیر بیمه بیکاری هستند.

در این نشست، مدیران عضو دستگاههای زیرمجموعه ضمن ارائه گزارش عملکرد، مسائل و مشکلات مربوط به دستگاه خود را مطرح و پیشنهاداتی ارائه شد.
۱۷ دی ۱۳۹۹ ۱۴:۰۹
کد خبر : ۲۳۱,۹۸۳
کلیدواژه ها: یاوری,نماینده وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی,پایداری بنگاههای اقتصادی در هرمزگان

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید