ابتلای ۳۶۰۰ کارگر زنجانی به ویروس منحوس کرونا

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: سه هزار و ۶۰۰ کارگر در استان به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند.
ابتلای ۳۶۰۰ کارگر زنجانی به ویروس منحوس کرونا

 

به گزارش روابط عمومی اداره‌‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، محمدرضا یوسفی با اشاره به شیوع ویروس منحوس کرونا در کشور و تلاش برای حفظ سلامت جامعه کار و تلاش استان، عنوان کرد: با شیوع بیماری کوئید-19، کارگران واحدهای تولیدی نیز در معرض خطر ابتلا قرار گرفتند.

وی افزود: در همین راستا و به منظور پایش سلامتی کارگران، بازرسی‌های مستمر و ویژه ای از واحدهای تولیدی استان در دستور کار است..

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به این که در اغلب واحدهای تولیدی و صنعتی استان در بدو ورود تب سنجی لازم برای جلوگیری از انتشار ویروس از گروه‌های هدف انجام می‌گیرد تا از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری شود، تصریح کرد: همچنین استفاده از ماسک نیز برای کارگران اجباری شده و بر این مورد نیز نظارت لازم انجام می‌شود.

یوسفی همچنین از نظارت بر سرویس‌های کارگری نیز خبر داد و تاکید کرد: تمامی رانندگان سرویس‌های ایاب و ذهاب نیز موظف به رعایت بهداشت فردی هستند و محیط سرویس نیز باید ضدعفونی شود.

وی ادامه داد: تاکنون سه هزار و ۶۰۰ نفر از کارگران در استان به کرونا مبتلا شده‌اند که در این میان، شهرستان‌های زنجان و ابهر دارای بیش‌ترین مبتلایان به کرونا هستند.

یوسفی با اشاره به تشکیل همیاران سلامت در استان زنجان، خاطرنشان کرد: تشکیل همیاران سلامت تجربه بسیار موفقی را به همراه داشته و در واحدهای تولیدی و صنعتی به عنوان بازوان بسیار قوی در امر نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این واحدها به خوبی ایفای نقش کرده اند.

۲۰ دی ۱۳۹۹ ۰۹:۱۷
اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان |
کد خبر : ۲۳۲,۰۲۲
کلیدواژه ها: یوسفی,مدیرکل,تعاون کار,زنجان,کرونا,اشتغال,همیاران سلامت,نظارت,کارگر,تولید

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید