سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوشهر: سرعت عمل و رفع مشکلات مردم یکی از موارد تحقق خدمت به مردم است

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوشهر گفت: سرعت عمل و رفع مشکلات مردم در اسرع وقت یکی از موارد تحقق خدمت به مردم است.
سرعت عمل و برطرف ساختن مشکلات مردم در اسرع وقت، یکی از موارد تحقق خدمت به مردم است
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر، مصدق کشاورزی در دهمین جلسه شورای هماهنگی دستگاههای تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان بوشهر در این جلسه بیان کرد: ما امروز در جایگاه خدمت به مردم قرار داریم و نیار داریم با وحدت و همدلی در جهت انجام کار میان تمام دستگاههای تابعه وزارت در استان نهایت توان خود را برای حل مسائل و مشکلات بکار ببندیم که شرمنده مردم نباشیم.
سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر گفت:  شایسته است جریان امور به صورتی باشد که از هرگونه اتلاف وقت مردم و ایجاد سرگردانی و سردرگمی به دور باشد و کارهای مردم در اولین زمان ممکن انجام گیرد.
کشاورزی با اشاره به برنامه‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از جمله طرح ﮐﺎرورزی داﻧﺶآﻣﻮﺧﺘﮕﺎن داﻧﺸﮕﺎﻫﯽ، ﻃﺮح ﻣشوقﻫﺎی ﺑﯿﻤـﻪ ﮐﺎرﻓﺮﻣﺎﯾﯽ و ﻃﺮح ﯾﺎراﻧﻪ دﺳﺘﻤﺰد تصریح کرد: برنامه‌های وزارت تعاون ﺑﻪ ﻋﻨﻮان ﻣﺼﺎدﯾﻖ ﺳﯿﺎﺳت های ﻓﻌﺎل ﺑﺎزار ﮐﺎر و ﺗﻮﺳﻌﻪ اشتغال و مشاغل خرد هستند.
وی ادامه داد: در طرح مشوق بیمه ای، کارفرمایان کلیه کارگاههای اقتصادی بخش خصوصی و تعاونی که نسبت به بکارگماری نیروی کار جدید از میان فارغ التحصیلان دانشگاهی دارای مدرک تحصیلی لیسانس و بالاتر اقدام کنند وجه حق بیمه سهم کارفرما به علاوه سه درصد سهم بیمه بیکاری (جمعاً به میزان 23درصد حداقل دستمزد تعیین شده از سوی شورای عالی کار) مربوط به نیروی کار جدید جذب شده حداکثر تا دوسال، ماهانه از سوی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی به حساب کارفرما واریز می شود.
رئیس شورای هماهنگی دستگاه های تابعه وزارت در استان بوشهر با اشاره به اجرای طرح ﮐﺎرورزی داﻧﺶآﻣﻮﺧﺘﮕﺎن داﻧﺸﮕﺎﻫﯽ را از طرح های حمایتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی جهت ایجاد اشتغال اعلام کرد و افزود: افزایش قابلیت جذب و اشتغال دانش‌آموختگان از طریق انتقال مهارت و تجربه در محیط کار برای ورود به بازار کار، ایجاد انگیزه کارآفرینی و کسب و کار در دانش‌آموختگان، ارتقاء اخلاق و صلاحیت حرفه ای دانش آموختگان و فراهم ساختن زمینه انتقال دانش از دانش آموخته به بنگاه اقتصادی از اهداف اجرای این طرح است.
کشاورزی تصریح کرد: یارانه دستمزد، وجهی است که توسط دولت به موجب این دستورالعمل به صورت ماهانه بابت بخشی از دستمزد نیروی کار جوینده کار زیر 37 سال به کارفرما پرداخت و منابع این طرح از محل منابع پیش‌بینی شده اشتغال در قانون بودجه سنواتی، کمکهای مردمی و منابع ناشی از اجرای هدفمندی یارانه‌ها تامین می‌شود.
در این جلسه هریک از مدیران کل حاضر در جلسه ضمن ارائه گزارشی از اقدامات و تلاشهای دستگاه مربوطه ‏به بیان مسائل و مشکلات خود پرداختند و در پایان از زحمات شیرگوند مدیرکل سابق تامین اجتماعی استان بوشهر تقدیر شد.
۲۰ دی ۱۳۹۹ ۰۹:۳۶
کد خبر : ۲۳۲,۰۸۱
کلیدواژه ها: خدمت به مردم, ایجاد اشتغال, بکارگماری, صیانت, استان بوشهر

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید