حوادث ناشی از کار در قزوین ۲۰ درصد کاهش یافت

رییس بازرسی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: از ابتدای امسال، میزان حوادث ناشی از کار در استان نسبت به مدت مشابه قبل ۲۰ درصد کاهش یافته است.
حوادث ناشی از کار در قزوین ۲۰ درصد کاهش یافت
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان قزوین، محمد علیخانی رییس بازرسی کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: از ابتدای امسال، میزان حوادث ناشی از کار در استان نسبت به مدت مشابه قبل ۲۰ درصد کاهش یافته است.

محمد علیخانی افزود: در ۹ ماهه سال قبل حدود ۳۳۱ مورد حادثه ناشی از کار و در مدت مشابه امسال با کاهش ۲۰ درصدی ۲۶۷ مورد حادثه ناشی از کار داشته‌ایم که به همین نسبت در شدت حوادث، قطع و نقص عضو نیز کاهش ثبت شده است.

وی اضافه کرد: طی ۹ ماهه سال جاری حدود ۶ هزار و ۸۳۶ مورد بازرسی از کارگاه‌های مشمول قانون کار در راستای نظارت بر حسن اجرای کار و آیین نامه‌های مربوط انجام گرفت که این تعداد بازرسی حدود ۱۱ درصد نسبت به مدت مشابه قبل افزایش داشته است.

علیخانی ادامه داد: از تعداد بازرسی انجام شده در این مدت، حدود پنج هزار و ۷۱۵ مورد نقص قانونی به کارفرمایان که مقررات را رعایت نکرده‌اند ابلاغ شده است.

وی گفت: همچنین هشت هزار و ۳۱۷ نفر ساعت آموزش قوانین و مقررات قانون کار و آیین نامه‌های مربوط برای جامعه کارگری و کارفرمایی استان برگزار شده است.

علیخانی با اشاره به تعداد واحدهای مشمول قانون کار در استان، گفت: حدود ۱۶ هزار کارگاه بیمه پردازی و مشمول قانون کار شامل همه فعالیت‌های تولیدی، صنعتی و صنوف در استان مشغول فعالیت هستند  ولی از این تعداد حدود ۹ هزار کارگاه در حیطه بازرسی کار قرار دارند.

وی اضافه کرد: حدود ۱۶ بازرس کار، روزانه بازرسی‌ از کارگاه‌ها را انجام می‌دهند و به دو شکل بازرسی ادواری یا بر حسب شرایط و گزارش‌های دریافتی مشاغل سخت و زیان آور و پرونده تحقیقاتی به کارگاه‌های مشمول قانون کار مراجعه و بازدید می‌کنند.

۲۰ دی ۱۳۹۹ ۱۱:۰۴
کد خبر : ۲۳۲,۰۹۳
کلیدواژه ها: حوادث ناشی از کار , استان قزوین

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید