موردی از بیماری کرونا در مراکز بهزیستی زنجان گزارش نشده است

مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: موردی از بیماری کرونا در مراکز بهزیستی استان گزارش نشده است.
موردی از بیماری کرونا در مراکز بهزیستی زنجان گزارش نشده است

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، محمد محمدی قیداری از وجود ۲۲ هزار معلول در استان زنجان خبر داد و عنوان کرد: اطلاعات این تعداد معلول در سامانه بهزیستی استان ثبت شده است.

وی با بیان این که تعداد ۶۳ مرکز غیردولتی روزانه، شبانه روزی، ویزیت در منزل و مرکز مراقبت در منزل، کلینیک مددکاری و موسسات مردم نهاد در حوزه معلولین و توانبخشی فعالیت دارند، افزود: بیش از ۹ هزار معلول از خدمات این مراکز استفاده می‌کنند.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان بر لزوم مناسب سازی مبلمان شهری در استان تاکید و تصریح کرد: ساختمان‌های قدیمی پزشکان، آزمایشگاه‌ها، فیزیوتراپی‌ها با همکاری نظام پزشکی و دانشگاه علوم پزشکی نیاز به مناسب سازی دارند.

محمدی قیداری با بیان اینکه در این میان بهزیستی استان سالمندان را هم تحت پوشش دارد، بیان کرد: استان زنجان ۱۱۱ هزار سالمند دارد که از این تعداد چهار هزار سالمند معلول تحت پوشش بهزیستی استان هستند.

وی ادامه داد: از این تعداد سالمند ۴۵۷ نفر از سالمندان معلول بیماری زمینه‌ای دارند.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان تاکید کرد: ۸۵ درصد از فوتی‌های کرونا در استان زنجان سالمندان هستند و به تامین سلامتی سالمندان بسیار توجه می‌شود.

محمدی قیداری با بیان این که جمعیت سالمندی در استان زنجان رو به افزایش است، یادآور شد: بهزیستی به توانمندسازی سالمندان بسیار تأکید دارد.

وی خاطرنشان کرد: بیش از یک هزار و ۲۰۰ نفر در مراکز شبانه روزی بهزیستی استان زنجان نگهداری می‌شوند و موردی از بیماری کرونا در مراکز بهزیستی گزارش نشده است.
۲۰ دی ۱۳۹۹ ۱۳:۳۰
کد خبر : ۲۳۲,۰۹۸
کلیدواژه ها: محمدی,مدیردرمان,تامین اجتماعی,کرونا,بیمار,سالمندان

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید