مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی لرستان از تشکیل 23 تعاونی جدید در استان خبر داد

مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: در نه ماهه امسال بیش از 23 شرکت تعاونی در استان تشکیل شده است.
تشکیل 23 تعاونی جدید در لرستان
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب با بیان این که تعاونی ها  می توانند در شرایط خاص اقتصادی و در بخش هایی مختلف به بهبود کسب کارها کمک کنند، اظهار کرد: تعاون به عنوان مردمی‌ترین بخش اقتصاد برای اشتغالزایی و تحقق رفاه اجتماعی است و این بخش با تجمیع سرمایه های کم و انجام فعالیت های بزرگ اقتصادی و بهره گیری از توان افراد در حوزه های مختلف نقش مهمی در توسعه و جهش تولید کشور داشته باشد.

مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان به تشکیل تعاونی‌های جدید در استان طی نه ماهه سال جاری اشاره کرد و گفت: طی  نه ماه امسال بیش از 23 شرکت تعاونی خدماتی ، توزیعی ، تولیدی و دانش بنیان با عضویت 403 نفر و ایجاد فرصت شغلی 10 هزار و 299 نفر در لرستان تشکیل شده است.

وی به صادرات تعاونی استان در سال جاری اشاره  و اظهار کرد: طی نه ماهه سال جاری میزان صادرات انجام شده توسط شرکت های تعاونی لرستان  بالغ بر 25 هزار و 850 دلار دلار بوده که محصولات تعاونی استان به خارج  از کشور صادر شده است.

آشتاب با بیا این که برقراری عدالت اجتماعی، فقرزدایی ، کاهش آسیب‌های اجتماعی و اشتغالزایی از جمله مزایای فعالیت شرکتهای تعاونی  است، افزود : 2 هزار و 867 شرکت تعاونی فعال در استان وجود دارد که زمینه اشتغال بیش از 30 هزار نفر را فراهم کرده اند.
۲۰ دی ۱۳۹۹ ۱۰:۳۷
کد خبر : ۲۳۲,۱۰۴
کلیدواژه ها: علی آشتاب,تشکیل تعاونی های جدید,اشتغال تعاونی ها

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید