پرداخت تسهیلات تا سقف 600 میلیون تومان به اصحاب فرهنگ و هنر استان یزد

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد گفت: اصحاب فرهنگ و هنر با مراجعه به سامانه کارا kara.mcls.gov.ir و بخش تسهیلات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، جهت اخذ تسهیلات بانکی درخواست های خود را ثبت کنند.
پرداخت تسهیلات تا سقف 600 میلیون تومان به اصحاب فرهنگ و هنر استان یزد
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، عماد تشکری سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دیدار با جوادیان زاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد و نمایندگان گروه های مختلف اصحاب فرهنگ و هنر استان یزد با اشاره به اینکه این اداره کل هر اقدامی که بتواند در راستای معیشت این قشر بردارد کوتاهی نخواهد کرد افزود: تشکیل انجمن صنفی و یا شرکت تعاونی برای گروه های این حوزه می تواند، یاری رسانی به این قشر را تسهیل کند.
وی با بیان اینکه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به صورت ویژه تسهیلات کرونا اصحاب فرهنگ و هنر را در کشور در نظر گرفته و دستورالعمل جدیدی در این رابطه صادر شده است، گفت: تسهیلات پرداختی با نرخ سود 12 درصد و طی اقساط 24 ماهه بوده و مشمول دوره تنفس تا پایان خردادماه سال آینده است.
تشکری سقف تسهیلات در گروه های مختلف فرهنگی و هنری را متفاوت دانست و خاطرنشان کرد: فعالیت ها و مشاغل مطبوعاتی، رسانه ای و تبلیغاتی از 75 تا 285 میلیون تومان، مشاغل سینمایی، سمعی و بصری از 100 تا 500 میلیون تومان، آموزشگاه های هنری، اساتید، هنرمندان و مربیان هنری، کانون های سرگرمی‌های نمایشی و زیرمجموعه های مشاغل هنری از 20 تا 200 میلیون تومان، دفاتر خدمات زیارتی 120 میلیون تومان، مدیران کاروان و کارگزاران خدمات زیارتی 20 میلیون تومان، موسسات مردمی فرهنگی قرآن و عترت، مدرسان، مربیان و فعالان قرآنی از 9 میلیون تا 200 میلیون تومان، ناشران (بنا بر رتبه) و... از 20 میلیون تا 600 میلیون تومان می توانند تسهیلات دریافت کنند.
تشکری تاکید کرد: مرجع رسیدگی و تایید درخواست ها و اطلاعات تخصصی متقاضیان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان است.
وی از تمامی اصحاب فرهنگ و هنر خواست با مراجعه به سامانه کارا kara.mcls.gov.ir و بخش ثبت نام متقاضی وزارت فرهنگ و ارشاد، جهت اخذ تسهیلات بانکی درخواست های خود را ثبت نمایند.
سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در پایان خاطر نشان کرد: اشخاصی که قبل از دستوررالعمل جدید از تسهیلات کرونا استفاده کرده اند مجددا می توانند مابه التفاوت مبلغ درخواستی را دریافت کنند.
 
۲۱ دی ۱۳۹۹ ۱۰:۳۰
کد خبر : ۲۳۲,۱۹۳
کلیدواژه ها: عمادتشکری, سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد, تسهیلات کرونا, فرهنگ و هنر

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید