مدیر اشتغال و کارآفرینی تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام:108 میلیارد تومان تسهیلات کرونا در ایلام پرداخت شد

مدیر اشتغال و کارآفرینی تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام گفت: ۱۰۸ میلیارد تومان تسهیلات کرونا تاکنون به ۲۲ هزار و ۷۰۰ طرح در این استان پرداخت شد.
مدیر اشتغال و کارآفرینی تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام:108 میلیارد تومان تسهیلات کرونا در ایلام پرداخت شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، احمد خان محمدیان اظهار کرد: ایلام دارای رتبه اول کشوری در ثبت نام متقاضیان و معرفی کارگاه‌ها به بانک‌های عامل و رتبه اول پرداخت تسهیلات به مشاغل آسیب دیده از کرونا به نسبت سهم ابلاغی است.

وی افزود: جذب این تسهیلات در کاهش آسیب های ناشی از کرونا به صنوف مختلف موثر است.

مدیر اشتغال و کارآفرینی  تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام یادآور شد: طی ۹ ماه امسال همچنین ۳۱۴ میلیارد تومان تسهیلات روستایی به چهار هزار و ۶۸۶ طرح پرداخت شده که این طرح ها سبب اشتغال هفت هزار و ۱۱۳ نفر شده اند.

اشتغال ۵۵۷ ایلامی با اجرای طرح یارانه دستمزد و مشوق بیمه ای

خان محمدیان در بخش دیگری از سخنانش به طرح یارانه دستمزد اشاره کرد و گفت: با اجرای طرح های یارانه دستمزد و مشوق بیمه ای در استان ۵۷۷ نفر مشغول به کار شدند.

وی اضافه کرد: طرح یارانه دستمزد سبب اشتغال ۴۹۵ نفر و طرح مشوق بیمه ای نیز ۸۲ نفر را در استان مشغول به کار کرد.

مدیر اشتغال و کارآفرینی  تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام ادامه داد: کارفرمایانی که کارگاهی جدید تاسیس می کنند با دریافت کد کارگاهی می توانند از خدمات یارانه دستمزد که ۳۰ درصد حقوق اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی است و به حساب کارفرما واریز می شود، بهره مند شوند.

به گفته خان محمدیان، بر اساس این طرح ۳۰ درصد از دستمزد جویندگان کار شامل افراد با تحصیلات دیپلم و دانش آموختگان دانشگاهی در قالب یارانه دستمزد به کارگاه هایی که آنها را جذب کنند پرداخت می شود و تاکنون ۱۸۵ قرارداد جهت بهره مندی از یارانه دستمزد در استان منعقد شده است.

وی افزود: مدت زمان یارانه دستمزد یک سال است و این یارانه برای کارفرمایانی است که نیروهای جدید بین ۲۰ تا ۳۷ سال را جذب می کنند.

مدیر اشتغال و کارافرینی  تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام اظهار کرد: در طرح جدید مردان با کارت پایان خدمت سربازی تا ۳۹ سال و زنان سرپرست خانوار تا ۴۵ سال مشمول طرح یارانه دستمزد هستند.

خان محمدیان با بیان اینکه کارفرماها جهت بهره مندی از یارانه دستمزد می توانند تا پنج برابر از لیست بیمه خود استفاده کنند، گفت: با تسهیل شرایط طرح مشوق بیمه ای، کارفرمایان می توانند هر میزان نیروی کار جدید مورد نیاز خود را بدون محدودیت در تعداد از بین فارغ التحصیلان لیسانس به بالا جذب کنند.

وی با اشاره به اینکه بیمه سهم کارفرما توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به حساب کارفرما واریز می شود، افزود: شرایط بهره مندی از این طرح برای کسب و کارهای آسیب دیده از شیوع کرونا به صورت ویژه تسهیل شده و کارفرما برای برخورداری از چنین معافیتی باید دارای مجوز فعالیت از مراجع رسمی کشور، داشتن کد کارگاهی تامین اجتماعی بوده و در سامانه مشوق بیمه ای Moshavegh.mcls.gov.ir ثبت نام کرده باشد.

مدیر اشتغال و کارافرینی  تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام تصریح کرد: نیروی کار جدید نیز باید دارای حداقل مدرک تحصیلی لیسانس، سن کمتر از ۳۸ سال، حداکثر سابقه بیمه ۳۶ ماه و ثبت نام در سامانه Moshavegh.mcls.gov.ir باشند.

خان محمدیان به طرح کارورزی نیز اشاره  کرد و گفت: استان ایلام موفق به جذب ۲۰۴ کارورز شده است و کارفرمایانی که فارغ التحصیلان دانشگاهی را جذب کنند، ۲ سال از حق بیمه سهم خود برای بکارگیری هر تعداد نیروی جدید فارغ التحصیلان دانشگاهی معاف می شوند.

۲۱ دی ۱۳۹۹ ۱۰:۳۵
کد خبر : ۲۳۲,۱۹۵
کلیدواژه ها: ایلام, تسهیلات کرونا, مشوق های بیمه ای

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید