مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سمنان: توسعه مهارت موجب بهره وری و ارتقاء جایگاه نیروی کار می شود

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سمنان، توسعه مهارت را موجب بهره وری و ارتقاء جایگاه نیروی کار دانست .
مهارت

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان، اسماعیل غنیان در آیین تکریم و معارفه مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان سمنان و جلسه شورای مهارت با اشاره به اینکه سمنان در ۱۰ سال گذشته جزو استانهای با کمترین نرخ بیکاری در کشور بوده است، گفت: به طور متوسط سالانه ۱۰ هزار نفر در استان جویای کار هستند.

وی افزود: در سال ۹۸، بیش از ۶۸ درصد از جویندگان کار در استان سمنان فاقد مهارت بودند که این رقم در ۹ ماهه سال جاری 55درصد است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان تصریح کرد: در سال ۹۸ بیش از ۶۵ درصد افراد به کار گمارده شده فاقد مهارت بودند که این رقم در ۹ ماهه سال جاری به ۴۷ درصد رسیده است.

غنیان متوسط نرخ دانشجویان در استان سمنان ۲ برابر متوسط کشوری دانست و گفت: توجه به مهارت آموزی و استخدام افراد شاغل دارای مهارت در ارتقاء سلامت اجتماعی در جامعه و افزایش بهره وری تاثیرگذار است.

وی گفت: براساس آمار، میزان پایداری افراد دارای مهارت در کسب و کار 2ونیم برابر افراد بدون مهارت است و در میان مدت 10درصد تولید ناخالص داخلی را بالا می برد.

این آئین به ریاست علیرضا آشناگر، استاندار سمنان و با حضور علی اوسط هاشمی، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور برگزار شد.

۲۱ دی ۱۳۹۹ ۱۲:۱۵
کد خبر : ۲۳۲,۲۱۵
کلیدواژه ها: بهر وری,ارتقاء,جایگاه نیروی کار,تکریم,معارفه,غنیان,سمنان

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید