ششمین جلسه سه جانبه گرایی با تاکید بر رعایت اصل سه جانبه گرایی و هم اندیشی در قزوین برگزار شد

معاون روابط کار تعاون، کار و رفاه اجتماعی قزوین با اشاره به همسو بودن نقش دولت، کارفرمایان و کارگران، بر رعایت اصل سه جانبه گرایی تاکید کرد.
ششمین جلسه سه جانبه گرایی با تاکید بر رعایت اصل سه جانبه گرایی و هم اندیشی در قزوین برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین، ناصر شفیع آبادی معاون روابط کار تعاون، کار و رفاه اجتماعی قزوین در ششمین جلسه سه جانبه گرایی که با حضور تشکلات کارگری و کارفرمایی برگزار شد با  اشاره به همسو بودن نقش دولت، کارفرمایان و کارگران، بر رعایت اصل سه جانبه گرایی تاکید کرد و گفت: در راستای سیاست حفظ و صیانت از نیروی کار از اهداف و سیاست‌های وزارت متبوع و تشکیل این جلسات باعث اجرایی نمودن این اهداف و سیاست ها خواهد شد.
ایشان تصریح کرد : موضوع سه جانبه گرائی بعنوان یک اصل پذیرفته شده،نقش و جایگاه ویژه ای در زمینه بهبود روابط کار و نظامند شدن ارتباط میان کارگر و کارفرما و دولت ایفا می کند.
وی گفت: تقویت سه جانبه گرائی، صیانت از نیروی کار و کاهش دعاوی، سه اصل اساسی در فعالیت های اقتصادی به شمار می رود که برای رسیدن به این هدف باید به دنبال برنامه های دستاورد محور باشیم.
وی اظهارکرد: این اداره کل بر آن است تا با رویکرد تعامل گرایانه و بهره مندی از نظام با راهبردهای افزایش و ارتقاء منابع انسانی، قدمی در توسعه پایدار و اقتصاد مقاومتی بردارد.
ناصرشفیع آبادی همچنین در خصوص اجرای اصل سه جانبه گرایی دولت،کارگر وکارفرما در اداره کل اظهار داشت : سیاست وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی بر اصل سه جانبه گرائی استوار می باشد . تقویت نهادهای کارگری وکارفرمائی تاثیر بسزائی در جهت تقویت سه جانبه گرائی دارد .تشکلهای کارگری و کارفرمائی در تعیین مزد سالیانه ، ماده 41 قانون کار و عضویت در مراجع تشخیص و حل اختلاف نقش مهمی در مسائل مرتبط با جامعه کار و تولید دارند ،لذا با توجه به این موضوع اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گسترش و توانمندسازی این تشکلها را با جدیت پیگیری می کند به طوری که مشاهده می شود در سال 99 این تشکلها از رشد مناسبی نسبت به  سنوات قبل برخوردار بوده اند.
همچنین در این جلسه نمایندگان تشکل‌های کارگری و کارفرمایی نقطه نظرات و پیشنهادات خود را ارائه کردند.

۲۱ دی ۱۳۹۹ ۱۳:۱۰
کد خبر : ۲۳۲,۲۱۸
کلیدواژه ها: جلسه سه جانبه گرایی, با تاکید بر رعایت اصل سه جانبه گرایی و هم اندیشی, استان قزوین

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید