مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی تهران تاکید کرد:

بازرسان کار علاوه بر نظارت ایمنی، رعایت پروتکل های بهداشتی در کارگاه‌ها را رسیدگی کنند

نشست "بازرسی از کارگاه‌های سطح استان تهران و نظارت بر عملکرد بازرسان کار" با حضور پروانه رضایی بختیاری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران، هادی جباری رییس اداره بازرسی کار و بازرسان کار معین اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران برگزار شد.
بازرسان کار علاوه بر نظارت ایمنی، رعایت پروتکل های بهداشتی در کارگاه‌ها را رسیدگی کنند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران، پروانه رضایی بختیاری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران با تاکید بر اینکه وظیفه بازرسان کار در شرایط کنونی با اهمیت و دشوار است، افزود: با شیوع بیماری کرونا شرایط کار کارگران، انجام بازرسی از کارگاه‌ها، نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی و موضوعات ایمنی بسیار با اهمیت تر است، بنا بر این باید با دقت و جدیت بیشتری این موارد پیگیری و انجام شوند.

در این جلسه هادی جباری رئیس اداره بازرسی کار استان تهران گزارشی از اقدامات و فعالیت‌های اداره تحت مدیریت خود در سال جاری را تشریح کرد و گفت: طی این مدت ۱۷ نفر از بازرسان کار این استان در حین خدمت به بیماری کرونا مبتلا شدند که خوشبختانه همگی درمان و بهبود یافتند.

وی با اشاره به اهمیت فعالیت‌های مطالعاتی و میدانی، افزود: با بررسی مشکلات و خلاءهای قانونی که در دستور کار مطالعاتی اداره بازرسی کار قرار گرفته است. مکاتباتی با مسئولان ذیربط وزارت متبوع انجام شده است که در صورت ایجاد تغییر و اصلاح در برخی از قوانین و دستورالعمل‌ها، در کوتاه مدت شاهد نتیجه ارتقا کیفی و کمی نظارت بازرسان کار خواهیم بود

وی در ادامه با اشاره به مقررات بند ج ماده 11 تنظیم مقررات مالی دولت، اصلاح و تعیین تکلیف آیین نامه استقرار مسئولین ایمنی در کارگاه‌ها، و به طور ویژه توجه به جایگاه بازرسان کار به عنوان ناظران عالی ایمنی را مورد تاکید قرار داد.

 شایان ذکر است در بخشی از این نشست بازرسان کار حاضر در جلسه به طرح دیدگاه‌ها و مشکلات خود پرداختند که مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران هم دستور لازم جهت مرتفع نمودن آنها صادر کرد.

۵ دی ۱۳۹۹ ۱۲:۴۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران |
کد خبر : ۲۳۲,۲۴۰
کلیدواژه ها: بازرسی از کارگاه‌ها,نظارت بر عملکرد بازرسان کار,پروانه رضایی بختیاری,مدیر کل کار استان تهران

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید