با حضور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران انجام شد:

ارزیابی عملکرد ۸ ماهه حوزه تعاون و بررسی ویژگی های طرح مشوق بیمه ای کارفرمایان

جلسه شورای معاونین اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران با دستور کار بررسی عملکرد 9 ماهه سال جاری در حوزه تعاون با حضور پروانه رضایی بختیاری مدیر کل، مدیران، روسای ادارات روسای ادارات ستادی حوزه مدیریت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران و جمعی از روسای اجرایی این اداره کل تشکیل شد.
ارزیابی عملکرد ۸ ماهه حوزه تعاون و بررسی ویژگی های طرح مشوق بیمه ای کارفرمایان

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران، در این نشست پروانه رضایی بختیاری با اشاره به اهمیت آموزش در حوزه تعاون دستور داد تا برگزاری دوره‌های آموزشی ترجیحا در بستر فضای مجازی و در صورت لزوم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی ستاد مبارزه با شیوع کویید 19 بصورت حضوری برگزار شود.

پروانه رضایی بختیاری با اشاره به مشکلات تعاونی‌های مسکن، بیان کرد: کلید حل معضلات این بخش تلاش بیشتر کارکنان این حوزه و اجرا نمودن قوانین مربوطه از سوی اعضای هیت مدیره شرکت‌های تعاونی ها در این حوزه است. در همین راستا در ارزیابی عملکرد ادارات اجرایی بایستی به این مهم توجه ویژه داشته و با شناسایی نقاط قوت و ضعف آنها اقدامات لازم صورت گیرد.

وی با تاکید بر اینکه در رسیدگی به پرونده‌های تشکیل تعاونی‌ها دقت نظر بیشتری اعمال شود، افزود: چنانچه سرعت انجام کار همراه با دقت و توجه به قوانین و مقررات باشد می‌توان از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری کرد. خوشبختانه با بررسی‌های به عمل آمده عملکرد 9 ماهه حوزه مدیریت تعاون  این اداره کل مطلوب و مناسب ارزیابی شده است.

در ادامه این نشست مواردی در خصوص تحرک بخشی بیشتر و ایجاد رونق در بازار کار و کاهش اثرات منفی بیماری کرونا بر بنگاه‌های اقتصادی مطرح شد و پروانه رضایی بختیاری با اشاره به دستورالعمل اجرایی طرح مشوق بیمه ای که اصلاح و ابلاغ شده است. گفت: بر این اساس کارفرمایان کلیه کارگاه‌های اقتصادی بخش خصوصی و تعاونی که نسبت به بکارگماری نیروی کار جدید از میان فارغ‌التحصیلان دانشگاهی دارای مدرک تحصیلی لیسانس و بالاتر اقدام نمایند وجه حق بیمه سهم کارفرما بعلاوه سه درصد سهم بیمه بیکاری، جمعاً به میزان 23درصد حداقل دستمزد تعیین شده از سوی شورای عالی کار، مربوط به نیروی کار جدید جذب شده حداکثر تا دوسال، ماهانه از سوی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی به حساب کارفرما واریز می‌شود.

پروانه رضایی بختیاری یکی از شرایط احراز نیروی کار جدید را داشتن مدرک تحصیلی لیسانس و بالاتر در تمامی رشته‌های تحصیلی برشمرد و افزود: از دیگر شرایط داشتن حداکثر 38سال سن(مدت زمان خدمت وظیفه به حداکثر سن افراد ذکور اضافه می شود) و همچنین حداکثر سابقه تامین اجتماعی متقاضی باید از 36ماه کمتر باشد. همچنین داشتن مجوز فعالیت از مراجع رسمی کشور و کد بیمه کارگاهی از جمله شرایط برخورداری کارفرمایان از طرح مشوق بیمه‌ای می باشد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران از جمله ویژگی‌های طرح مشوق بیمه‌ای کارفرمایان را عدم محدودیت ظرفیت پذیرش نیروی کار جدید بیان کرد و افزود: پرداخت وجه مشوق از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مستقیماً به حساب کارفرما، امکان بهره‌مندی واحدهای آسیب دیده از کرونا از این طرح حتی با بکارگیری مجدد نیروی بیکار شده قبلی، امکان بهره‌مندی کارگاه‌های جدید التاسیس، امکان استفاده از بیمه بیکاری برای افراد جذب شده در قالب این طرح در صورت بیکار شدن از دیگر مزایای آن است.

 

 
۳۰ دی ۱۳۹۹ ۱۴:۰۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران |
کد خبر : ۲۳۲,۲۴۵
کلیدواژه ها: جلسه شورای معاونین,اداره کل تعاون,کار,رفاه اجتماعی,استان تهران,طرح مشوق بیمه ای

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید