امضاء تفاهم نامه «اشتغال مهارت محور» برای ایثارگران البرزی

تفاهم نامه اشتغال مهارت محور آموزش و توانمندسازی ایثارگران جویای شغل با استفاده از ظرفیت‌های مشترک با حضور مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران البرز و مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان البرز به امضاء رسید.
امضاء تفاهم نامه اشتغال مهارت محور برای ایثارگران البرزی

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار ورفاه اجتماعی استان البرز ؛تقی غیاثی تبار، مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان البرز در مراسم امضای تفاهم نامه، خدمت به ایثارگران را وظیفه تمام آحاد جامعه دانست و اظهار کرد: استان البرز دارای 8 مرکز دولتی و 400 مرکز غیردولتی فنی و حرفه‌ای است که در حال فعالیت هستند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان البرز رویکرد سازمان فنی و حرفه‌ای را هدفمند کردن آموزش بیان کرد و افزود: شناسایی ظرفیت اشتغال، آموزش و توانمندسازی در این راستا امروز رویکرد سازمان فنی و حرفه‌ای است که بر 3 اصل خوداشتغالی، کارآفرینی و مهارت محوری بنا شده است تا بتوانیم متناسب با شغل آموزش دهیم.

غیاثی تبار افزود: امروز به دنبال این هستیم تا از طریق مهارت و بدون نیاز به مدرک دانشگاهی مسیر جدیدی برای اشتغال ایجاد کنیم که در این مسیر بهترین راهکار خوداشتغالی و کارآفرینی است تا بتوانیم با استعدادیابی، فرد مورد نظر را بدون نیاز به سرمایه و امکانات خاص وارد بازار کار کنیم.

وی با بیان این که همکاری دو طرفه بنیاد با سازمان فنی و حرفه‌ای اشتغال ایثارگران را تسهیل خواهد کرد افزود: با مشخص کردن کسب‌وکارهای اولویت‌دار و در نظر گرفتن محدودیت‌ها لازم از طرف بنیاد می‌توانیم ایثارگران را به مسیر هدایت‌شده برای شغل مورد نظر هدایت کنیم و امیدواریم در این زمینه بتوانیم به یک الگوی کشور تبدیل شویم.

سلیمان رستمیان مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرزنیز  ضمن تاکید بر لزوم توجه ویژه به اشتغال ایثارگران، گفت: امروز با توجه به محدودیت‌های استخدام ایثارگران در دستگاه‌های اجرایی و اینکه امروز استخدام این عزیزان فقط از طریق آزمون‌های استخدامی امکان‌پذیر خواهد بود باید به دنبال راهکارهای اشتغال‌زایی ایثارگران باشیم.

وی با عنوان این که اشتغال ایثارگران نیازمند تعامل و همکاری مسئولان است و باید در اولویت قرار گیرد، افزود: امروز متأسفانه در جامعه این تفکر حاکم شده است که استخدام ایثارگران و اشتغال‌زایی این عزیزان در دستگاه‌های دولتی و سازمان‌های خصوصی به‌راحتی امکان‌پذیر است درصورتی‌که این‌گونه نیست، امروز با توجه به اینکه بسیاری از ایثارگران تحصیلات عالیه را پشت سر گذاشته‌اند با مشکل جدی برای اشتغال این عزیزان مواجه هستیم.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز اشتغال در مراکز خصوصی را اقدامی مهم در راستای اشتغال زایی ایثارگران دانست و تصریح کرد: با توجه به محدودیت های استخدام های دولتی باید تلاش کنیم تا زمینه های لازم برای اشتغال زایی ایثارگران در مراکز خصوصی فراهم شود، امروز مراکز خصوصی به دنبال نیروی توانمند و حرفه ای هستند لذا باید به سمت آموزش و توانمندسازی ایثارگران حرکت کنیم.

رستمیان افزود: استفاده از ظرفیت سازمان فنی و حرفه ای اقدامی مهم برای توامندسازی ایثارگران برای ورود به بازار کار خواهد بود.

مشاور امور ایثارگران استانداری البرز گفت: امیدواریم با انعقاد این تفاهم نامه گام های بلندی در راستای اشتغال زایی، تکریم و رضایتمندی ایثارگران برداریم و با عمل به وظایف خود در مسیری که شهدا ترسیم نموده اند حرکت کنیم.


۲۷ دی ۱۳۹۹ ۱۳:۴۳
روابط عمومی اداره کل تعاون،کار ورفاه اجتماعی استان البرز |
کد خبر : ۲۳۲,۳۰۷
کلیدواژه ها: امضاء تفاهم نامه اشتغال مهارت محور برای ایثارگران البرزی,بنیاد شهید و امور ایثارگران,اداره کل آموزش فنی وحرفه ای

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید