مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قم خبر داد :

نرخ بیکاری استان قم از میانگین نرخ کشوری هم پایین تر است

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قم در جلسه کارگروه اشتغال استان ضمن اعلام گزارش کار و عملکرد این اداره کل گفت: نرخ بیکاری استان قم از میانگین نرخ کشوری هم پایین تر است.
نرخ بیکاری استان قم از میانگین نرخ کشوری هم پایین تر است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قم ، مصطفی کاویانی  مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان در کارگروه اشتغال استان قم که در سالن کرامت استانداری و با حضور بهرام سرمست ، استاندار قم ، علاءالدین ازوجی مشاور وزیر و سرپرست توسعه اشتغال و سیاستگزاری بازار کار وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی ، مدیران و روسای ستادی و اجرایی دستگاههای استان کل برگزار شد ، از کاهش نرخ بیکاری استان قم نسبت به میانگین نرخ کشوری خبرداد.

کاویانی با اشاره به اینکه مشارکت اقتصادی در استان دارای رشد محسوسی بوده که به میانگین کشوری نزدیک است، گفت: رشد بیمه شدگان اجباری در استان قم که حاکی از میزان اشتغال موجود در استان است در مهر ۱۳۹۹ به عدد ۳.۲٪  رسیده و نشان دهنده افزایش اشتغال است.

وی با اعلام اینکه نرخ میانگین کشوری بیکاری ۹.۴ % بوده و در حال حاضر نرخ بیکاری استان قم ۸ درصد است،  افزود:در بخش مشاغل روستایی نیز تسهیلات زیادی در قالب تعاون پرداخت شده است که در صورت جابجایی اعتبارات بخش روستایی می ‌توانیم بیش از مبالغ پرداخت شده در راستای توسعه اشتغال پایدار در روستاها پرداخت نماییم و فرصتهای شغلی بسیاری ایجاد کنیم.

۲۴ دی ۱۳۹۹ ۱۵:۵۵
کد خبر : ۲۳۲,۳۸۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید