نماینده ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اصفهان:

گره گشایی از مشکلات بنگاه های اقتصادی منجر به گره گشایی از مشکلات کارگران خواهد شد

مشاور و نماینده ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جلسه شورای هماهنگی دستگاه های تابعه در اصفهان گفت: مشکلات بنگاه های اقتصادی به دو دسته درون کارگاهی و برون کارگاهی دسته بندی می شود و گره گشایی از مشکلات بنگاه های اقتصادی منجر به حل مسائل کارگران خواهد شد.
گره گشایی از مشکلات بنگاه های اقتصادی منجر به گره گشایی از مشکلات کارگران خواهد شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان، کریم یاوری در این جلسه کمبود نقدینگی، سرمایه در گردش، بدهی معوق، مطالبات و معوقات کارگران، نیاز به اصلاح ساختار به دلایل فرسودگی ماشین آلات و تجهیزات، پایین بودن تکنولوژی، تغییر کاربری،  جابه جایی مکانی، سوء مدیریت اختلاف بین سهامداران، انباشته شدن محصولات تولید شده از جمله  مشکلات  درون کارگاهی عنوان کرد.

مشاور و نماینده ویژه وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی  افزود: داشتن مهارت و نیروی کافی در بنگاه های مشکل دار را می توان در زمره مشکلات  درون کارگاهی قلمداد کرد که در اینجا نقش سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و ادارات کل استانی این سازمان در یاری نمودن مدیران بنگاه ها برای غلبه براین مشکل  بسیار مؤثر است.

یاوری گفت: ادارات کل آموزش فنی و حرفه ای می توانند با ارتقا سطح مهارت نیروی کارو یا مهارت آموزی  درمورد  نیاز بنگاه های  اقتصادی و یا تجدید  دوره ی بازآموزی مهارت به یاری بنگاه های اقتصادی مشکل دارآمده و گره گشا باشند.

مشاور و نماینده  ویژه وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی افزود: دسته ای دیگر از مشکلات بنگاهای اقتصادی مشکل دار، از قبیل شرایط  بوجود آمده  در اثر تحریم های ظالمانه برای بنگاه های  اقتصادی، مطالبات از سازمان ها و دستگاه ها و واردات کالاهای مشابه ، تولیدات داخلی، قاچاق کالا عدم فروش در بازارهای خارجی که  به عنوان مشکلات برون کارگاهی  مطرح هستند.

وی  همچنین گفت: کارفرمایان، سهامداران، مالکان و مدیران بنگاه های اقتصادی  مشکل دار می توانند با تکیه بر تجربه ودانش نیروی کار شاغل  در بنگاه ها یا همراهی  و همفکری  آنان و تشکل های کارگری همان بنگاه نسبت به رفع برخی از مشکلات درون کارگاهی اهتمام نمایند.

یاوری ادامه داد: تجربه علمی و عملی جهانی و کشوری، ثابت نموده در هر بنگاه اقتصادی که  اعتماد کافی بین کارگران و کارفرمایان  وجود دارد حل و فصل  مشکلات بنگاها سهولت بیشتری دارد.

 مشاور و نماینده ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اصفهان اعلام کرد: جلسات مشترک کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و کمیسیون های کارگری که برخی از اعضا  شرکت کننده در آن مشترک هستند و می تواند در حل و فصل مشلات بنگاههای اقتصادی مشکل دار و کارگران تسریع ایجاد کنند.

یاوری گفت: در استان اصفهان حدود 80 بنگاه  مشکل دار وجود دارد که موارد مرتبط  آنها در کارگروه تسهیل در رفع موانع تولید در دست بررسی ، رسیدگی و حل و فصل قرار دارد.

کریم یاوری در سفر یک روزه خود به اصفهان علاوه بر حضور در جلسه  شورای هماهنگی دستگاه های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان از  یکی از مراکز شیر خوارگاه تحت پوشش بهزیستی و مجتمع پلی اکریل  نیز بازدید کرد.

 

۲۴ دی ۱۳۹۹ ۱۳:۴۲
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |
کد خبر : ۲۳۲,۴۲۲
کلیدواژه ها: مشکلات بنگاه های اقتصادی,شورای هماهنگی دستگاه های تابعه, کریم یاوری,

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید