طی 9 ماه سال جاری ؛

تعاونی‌های استان قزوین ۴۶۴۱ هزار دلار صادرات داشتند

مدیر تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: سه تعاونی استان در ۹ ماه سال جاری در زمینه تولید کریستال و کشمش چهار هزار و ۶۴۱ دلار صادرات کرده‌اند.
تعاونی‌های استان قزوین ۴۶۴۱ هزار دلار صادرات داشتند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان قزوین ، سید جلیل حسینی افزود: در حال حاضر ۸۲۵ تعاونی فعال در قالب تعاونی‌های مختلف با ایجاد ۱۰ هزار و ۳۳۳ فرصت شغلی در استان قزوین فعالیت می‌کنند.

وی از تشکیل کمیته تعیین وضعیت تعاونی‌های راکد و غیرفعال برای اولین بار در استان، گفت: این کمیته در سال جهش تولید در استان شکل گرفته است تا ضمن بازدید میدانی، تعاونی‌هایی را که قابلیت احیا ندارند مورد شناسایی قرار دهد.

مدیر تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: از بین سه هزار و ۵۱۵ شرکت تعاونی ثبت شده در استان ۲ هزار و ۴۳۶ شرکت به دلایل مختلفی نظیر مسائل و مشکلات مالی، حقوقی، اجتماعی، مدیریتی و اقتصادی راکد و غیرفعال هستند.

حسینی افزود: این کمیته تاکنون چهار جلسه برگزار کرده و با انجام بازدید میدانی و تکمیل فرم‌های مربوط از مجموع ۲ هزار و ۴۳۶ تعاونی راکد استان در بخش‌های مختلف تولیدی، توزیعی و خدماتی ۲۵۹ مورد را منحل کرده است.

مدیر تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین با تاکید بر ضرورت حمایت از تعاونی‌های فعال استان، گفت: در سال جهش تولید، تسهیلات جدید به تعاونی‌های استان برای طرح‌های دانش‌بنیان، مناطق کمتر توسعه یافته، اشتغال بانوان و جوانان و توسعه بازار اختصاص یافته است تا بتوان برای حمایت از فعالان این بخش گام‌های عملیاتی برداشت.

۳۰ دی ۱۳۹۹ ۱۴:۱۲
کد خبر : ۲۳۲,۴۴۶
کلیدواژه ها: تعاونی , دلار صادرات, قزوین

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید