انحراف تسهیلات اشتغال روستایی چهارمحال و بختیاری کمتر از ۵ درصد است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری گفت: نتایج نظارت‌های انجام شده گویای آن است که انحراف در پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری استان کمتر از پنج درصد است.
انحراف تسهیلات اشتغال روستایی چهارمحال و بختیاری کمتر از ۵ درصد است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان چهار محال و بختیاری ،سیدحفیظ‌الله فاضلی افزود: چهارمحال و بختیاری در خصوص کمترین انحراف از تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری از استانهای پیشتاز کشور به شمار می‌رود.

وی با اشاره به نظارت‌های مستمر بر روند جذب تسهیلات اشتغالزایی در استان، تصریح کرد: علاوه‌بر نظارت‌هایی که از سوی اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی انجام می‌گیرد، روند جذب تسهیلات از سوی سیستم بانکی، کمیته عالی استانداری و سازمان بازرسی راستی‌آزمایی می‌شود.

فاضلی تصریح کرد: افرادی که انحراف آنها در راستی‌آزمایی محرز شود نه تنها باید تسهیلات دریافتی را با نرخ منابع بانکی بازگردانند بلکه جریمه نیز می‌شوند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری از جذب ۷۷ درصد از تسهیلات تخصیص یافته به استان در قالب اشتغال پایدار روستایی و عشایری خبر داد و گفت: از ۴۸۰ میلیارد تومان تسهیلات تخصیصی به استان تاکنون ۳۹۰ میلیارد تومان آن جذب شده است و بخشی از تسهیلات نیز در سیستم بانکی قرار دارد و پس از فرایند اداری به متقاضیان پرداخت می‌شود.

وی ابراز امیدواری کرد:با حمایت دولت، طرح‌های نیمه‌تمام اشتغالزایی استان که از پیشرفت بیش از ۶۰ درصدی برخوردار شده است تا پایان دولت تکمیل و بهره‌برداری شود و از این طریق برای بخش قابل توجهی از جمعیت فعال و بیکار استان اشتغالزایی شود.

 


۲۹ دی ۱۳۹۹ ۱۱:۵۴
کد خبر : ۲۳۲,۶۸۴
کلیدواژه ها: تسهیلات , اشتغال ,فاضلی, اشتغال روستایی و عشایری

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید