۲۵ درصد اختلافات کارگری خراسان شمالی به سازش انجامید

مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی گفت: در ۹ ماه امسال هزار و ۴۰۸ مورد پرونده شکایت کارگری و کارفرمایی در مراجع حل اختلاف استان رسیدگی شده است.
۲۵ درصد اختلافات کارگری خراسان شمالی به سازش انجامید
به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی؛ معاون روابط کار گفت: امسال ۲۵ درصد از اختلافات کارگری و کارفرمایی در هیات‌های حل اختلاف این اداره‌کل منجر به سازش شده است.  
 نباتیان اظهارکرد: در ۹ ماه امسال هزار و ۴۰۸ مورد پرونده شکایت کارگری و کارفرمایی در مراجع حل اختلاف استان رسیدگی شده است که بیشترین آن مربوط به اختلاف کارگر و کارفرما بر سر اخراج از کار و یا تقاضا برای بازگشت به کار است و پرداخت نشدن حقوق و مزایا هم در رده بعدی موضوع اختلافات بوده است.
وی به بیکاری های ناشی از شیوع کرونا نیز اشاره کرد و گفت: با شیوع کرونا ۶ هزار و ۴۹۸ نفر در استان متقاضی بیمه بیکاری شدند که از این تعداد، چهار هزار و ۶۰۲ نفر مشمول قانون کار شده اند.  
معاون روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: اکنون ۹۰۲ نفر کارگر در استان مقرری بیمه بیکاری دریافت می کنند.
 
51 درصد جوادث کار در کارگاه های ساختمانی
نباتیان درباره تخلفات در کارگاه ها گفت: بیش از پنج هزار و 370 مورد بازرسی از کارگاه های استان برای نظارت بر اجرای قانون کار انجام شده است و در این مدت بیش از 2 هزار مورد ابلاغیه رفع نقص صادر شده است.
وی با اشاره به اینکه 51 درصد از حوادث ناشی از کار در استان مربوط به کارگاه های ساختمانی است، افزود: 40 درصد از این حوادث مربوط به ارتفاع بوده است.
معاون روابط کار خاطر نشان کرد: در این مدت با 49 کارفرما برخورد شده است و 36 کارگاه هم به علت رعایت نکردن نکات ایمنی، پلمپ شده است .   

 

۴ بهمن ۱۳۹۹ ۲۲:۰۱
روابط عمومی تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی |
کد خبر : ۲۳۲,۷۴۹
کلیدواژه ها: اختلافات کارگری و کارفرمایی,روابط کار,خراسان شمالی,مراجع حل اختلاف,حوادث کار,

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید